×

Полтавські спелеотуристи ділилися досвідом

Вихованці спелеологічних гуртків Полтавського обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді з Полтави та смт. Котельви (кер. Тимошевська Ю. В., Дрижирук О. М.) за запрошенням керівника гуртків спелеології Юлії Макаренко відвідали своїх колег із Бориспільського міського центру туризму та краєзнавства.

Діти Борисполя в холодну пору року займаються туризмом у спеціально обладнаному для тренувань технічних прийомів спортивній залі гімназії №4 «Перспектива». Зал має великий скеледром.

Для гуртків спортивного туризму був проведений майстер клас із вертикальної спелеології. Близько 20 дітей спробували вдягнути на себе стандартне спелеологічне спорядження, піднятись і спуститись на невелику висоту.

Вихованці спеолеологічних гуртків паралельно проводили тренування зі спелеотехніки. Наприкінці відвідин було проведено невеличкі учбові змагання, які поєднали в собі скельну підготовку, спелеопідготовку та навички зі спортивного туризму.

Змагання проводили в двох класах: новачки та досвідчені. Група новачки ІІІ місце – Вадим Різник (Полтава). Група досвідчені – І місце Євгенія Юхименко (Котельва), ІІ місце – Максим Завізіон (Полтава), ІІІ місце – Анастасія Карпенко, Ярослав Мяло (Котельва).

Спелеотуризм – різновид спортивного туризму, зміст якого полягає в подорожах по природним підземним порожнинам (печерам) і подоланням у них різних перешкод  з використанням  спеціального спорядження. Це технічно складний вид туризму. Його складність полягає у проходженні складних за рельєфом маршрутів в умовах відсутності природного світла, високої відносної вологості  та невисокої температури повітря. Все це вимагає від спелеотуриста ретельної підготовки до подорожі, а також сили, витривалості, спритності, вправності у використанні засобів життєзабезпечення під землею та засобів страховки, стійких навичок у подоланні відповідних природних перешкод.

        Україна на рідкість багата на печери. Більш як 1100 печер різного типу від невеликих до гігантських за розмірами відомі на сьогодні в Україні.

        У майстер-класі взяли участь 60 дітей. Полтавці охоче ділилися своїми знаннями та вміннями з нашими гуртківцями. А ще було дружнє спілкування, хороший настрій і обмін номерами телефонів.

За інформацією Полтавського обласного центр туризму і краєзнавства учнівської молоді