×

Полтавські студенти розробляли інноваційні шляхи розвитку регіону

Днями в ДОЦ «Миргородський» відбувся наймасштабніший захід для студентів – IX Полтавський етап проєкту «Зимова Студреспубліка». Семінар мав назву «Прогрес Полтавщини між еволюцією та революцією» та об’єднав провідних громадcьких активістів, політичних експертів, представників місцевого самоврядування, журналістів та студентів. Близько 50 учасників протягом трьох днів працювало над пошуком оптимальних шляхів розвитку Полтавщини.

На думку голови Полтавського обласного осередку ВМГО «Студентська республіка» Олега Слизька, проведення подібних заходів – це можливість для молоді спробувати себе в ролі активного громадянина:

– Наш проєкт – своєрідний виклик та протидія тотальній деградації сучасної української освіти та тенденції до інтелектуального зубожіння. Спільно з учасниками ми випрацьовували механізми суспільно корисних ініціатив і провели тестування базових кейсів. Основне, що хотіли донести, – треба боротися за свої ідеї до кінця не лише у грі, але й в умовах реального життя. Тільки так можна змінити життя на краще та досягти поставленої мети. Сподіваюсь, що вже після цих трьох днів студенти застосовуватимуть отримані навички та позитивно впливатимуть на власний соціум.

Визначною подією для учасників Студреспубліки став приїзд всеукраїнського лідера Республіканского руху Павла Вікнянського. Під час своєї доповіді він розповів, що потрібно зробити, аби Україна процвітала. За словами Павла Вікнянського, основним «козирем» країни став інтелектуальний потенціал українців:

– Спостерігаємо, як Україна за 30 років невпинної деградації опинилася у кінці рейтингу серед пострадянських та світових країн. Тож перед сучасною молоддю стоїть завдання побудувати новий соціум та державу з високими стандартами життя та праці. Нині неможливо боротися за майбутнє держави та нації, керуючись особистими мотивами. Єдиний варіант порятунку України – взяття колективної відповідальності за її майбутнє сучасним поколінням молоді. Лише завдяки цьому нам вдасться вийти з темряви та повноцінно отримати шанс на краще життя.

Студентка Анна Акулович із захопленням ділилася враженнями від Студреспубліки. Дівчина наголосила, що приїхала на захід навчитися працювати в команді, знайти однодумців та спробувати себе в якості лідера. А інший учасник Студреспубліки Родіон Горєв відмітив розмаїття тем для обговорення та цікаві дискусії:

– Поїхав поспілкуватися з інтелектуально розвиненою та допитливою молоддю. Протягом трьох днів ми потужно працювали над розв’язанням проблем Полтавщини та розвивали власні ініціативи. Переконаний, що в цьому досягли певних успіхів та в подальшому успішно реалізуємо ці надбання в самій Полтаві.