×

Полтавській базі донорів для котів та собак виповнився один рік

Полтавці разом зі своїми улюбленцями допомогли вижити понад 200 собак і 4 котам. Тим часом у базі всього 50 донорів – волонтери кажуть, цього дуже мало, і закликають додавати свого чотирилапого товариша до бази, адже процедура для нього абсолютно безпечна.

Як розповіла волонтерка проектуАнна, найчастіше переливання крові потребують собаки й коти, які постраждали від щурячої отрути, ДТП, поранень, кесаревого розтину або укусів кліщів. Усім постраждалим надають допомогу донори основної бази та додаткового резерву, до якого входять собаки, які нещодавно здавали кров, але в яких пройшов термін відновлення.

Щодо вимог до донорів, то вони незмінні: собака має бути вагою 25+ кг, віком від 1 року до 8 років. Коти, у свою чергу, приймаються вагою від 4 кг та віком від 1 року. Усі вони обов’язково повинні мати вакцинацію від сказу.

За словами волонтерки Анни, визначити групу крові собаки є можливість лише в Києві, але для першого переливання крові це не обов’язково. Що стосується наступних переливань, то собаці вже необхідний буде підбір – для цього ветеринари мають взяти пробу на сумісність реципієнта з кров’ю донора.

Зараз волонтери співпрацюють з різними клініками міста:

  • «ВетМир» (вул. Маршала Бірюзова, 58а),
  • «ВетЕксперт» (вул. Сінна, 13),
  • Полтавська міська державна лікарня ветеринарної медицини (вул. Південна, 4),
  • Ветеринарна клініка (вул. Панянка, 75).

Тож для того що б отримати допомогу для свого собаки чи кота необхідно звернутися до ветеринарної клініки, де визначать причини та захворювання тварини. Далі ветеринар дає власникам номер телефону, за яким вони можуть звернутися до бази донорів за допомогою у переливанні крові.

Варто зазначити, що власники тварин-донорів не беруть коштів за переливання – кожен розуміє, що це могло статися і з його улюбленцем.

Окрім цього, база чотирилапих донорів має форму на платформі Google, за допомогою якого ваша тварина буде автоматично додана до загальної бази даних. Як зазначають організатори, інформація є конфіденційною і буде використана тільки у ветеринарній клініці.