×

Полтавській героїні Лялі Убийвовк – 101 рік

Сьогодні виповнився 101 рік з дня народження героїні Радянського Союзу, полтавки Лялі Убийвовк. Її справжнє ім’я Олена Костянтинівна Убийвовк. Народилась 22 листопада 1918 у Полтаві. За жагу до справедливості і перемоги в 1942 році була розстріляна фашистами.

Діяльність у часи Другої світової війни: 

У листопаді 1941 разом із однодумцями організовує підпільну групу «Нескорена полтавчанка». Їхня діяльність була спрямована на боротьбу із фашистськими загарбниками. Хоробра молодь збирала зброю та проводила антифашистську агітацію для мешканців Полтави. Пізніше чисельність групи зросла до 20 осіб. Їхні дії стали більш рішучими і розповсюджувались уже не лише на території міста. Відважна молодь знеструмлювала місто, перешкоджала роботі заводу «Метал», де ворожі війська ремонтували танки, постачала одяг та харчі військовополоненим та допомогли звільнитися з полону 18 особам. Довгий час окупаційні війська не могли знешкодити групу молодих патріотів. 6 травня 1942 року ворогу вдалося затримати активістів підпільної організації. Лялю Убийвовк катували і допитували 26 разів, але вона стійко перенесла тортури і не виказала своїх товаришів. 26 травня після жорстоких катувань її було страчено.

Вшанування пам’яті: 

Іменем Лялі Убийвовк названа одна із вулиць Полтави. На приміщенні Полтавської школи №10, де навчалася героїня, знаходиться меморіальна дошка на честь Лялі Убийвовк. Також на честь «Нескореної полтавчанки» у Полтаві встановлено пам’ятник.