×

Полтавський театр ляльок висунув свій твір на здобуття премії ім. Лесі Українки

Держкомтелерадіо завершив прийом заявок на здобуття премії Кабінету міністрів України ім. Лесі Українки 2019. Дана премія присуджуюється за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва.

Загалом на розгляд Комітету з присудження премії у чотирьох номінаціях надійшло 45 творчих робіт. Вітчизняні видавництва і видавничі організації, творчі спілки та асоціації висунули на здобуття премії 30 різножанрових літературних творів – від казок до романа-фентезі, написаних сучасними авторами для дітей та юнацтва.

Також для участі у конкурсі видавцями подано роботи українських художників-графіків до 8 книжкових видань для дітей.

Крім того, на розгляд Комітету надійшло 2 театральні лялькові вистави. Це драма-феєрія “Лісова пісня” для вікової категорії 7+ Полтавського академічного обласного театру ляльок та вистава “Про Івана і Кота”, створена творчим колективом Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок імені Марійки Підгірянки в гуцульській манері за мотивами української народної казки “Про Івана Багатого”.

У номінації “Кінотвори для дітей та юнацтва” на здобуття премії висунуто 5 робіт: анімаційні фільми “Пуповина”, “Викрадена принцеса: Руслан і Людмила” і “Микита Кожум’яка”, а також два ігрових фільми – “Пригоди S Миколая” та “Олександр Заступник Сумський”, присвячений Герою України Олександру Аніщенку, який загинув, захищаючи незалежність України у 2014 році.

З переліком висунутих на здобуття премії робіт можна ознайомитись за посиланням.

Довідково:

Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва заснована за пропозицією Держкомтелерадіо в 2004 році. Вона присуджується щороку у чотирьох номінаціях до дня народження Лесі Українки за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.