×

Полтавських добровольців урочисто нагородили “Лицарським хрестом”

Днями в Полтавському обласному музично-драматичному театрі ім.М.В.Гоголя провели урочисту церемонію вшанування військовослужбовців-добровольців під назвою «Лицарський хрест добровольця Полтавщини». У заході взяли участі воїни-добровольці, волонтери, громадські активісти та представники духовенства.

Організаторами нагородження виступили ВГО «Лицарський хрест», ГО «Агенція сталого розвитку» за підтримки Полтавської обласної ради.

За словами голови оргкомітету та режисера Оксани Тунік-Фріз, головна мета заходу – поширення та популяризація подвигу сучасних українських героїв-воїнів:

Наше завдання не тільки вшанувати українських добровольців, але й висвітлити подвиг кожного учасника Добровольчого руху, який повинен надійно зберегтися у скрижалях української історії. Упевнені, що ці люди гідні найвищої народної пошани, адже ми живемо в той буремний час, коли в обличчях наших воїнів віддзеркалюються воїни УПА, герої Холодного яру, войовничі козаки-запорожці, княжі дружинники Святослава Хороброго. Усі вони і стали втіленням тієї мрії про Україну, яку ми повинні пронести та передати наступним поколінням.

Урочиста церемонія розпочалася спільним виконанням маршу українських націоналістів «Зродились ми з великої родини». Після цього присутнім розповіли про п’ятьох героїчних воїнів-добровольців із Полтавщини, які загинули під час війни на сході України. Кожного з них також нагородили хрестом посмертно. Учасники заходу переглянули відеосюжети про полеглих земляків-добровольців Анатолія Курочку, Віталія Кузьменка, Олександра Матійчука, В’ячеслава Литовченка, Дмитра Пругла. За них нагороди отримали рідні.

Мати полеглого Олександра Матійчука Віра Матійчук згадує, що син був завжди життєрадісним та усміхненим. Але найголовніше, що постійно прагнув творити добро і допомагати людям. У батальйні «Полтава» прослужив недовго, усього кілька місяців

– Їх було 30 чоловік, й усі вони добре товаришували. Після першої ротації на наші вмовляння не їхати знов Сашко категорично відповів, що не може не йти та відсиджуватися, поки інші українські хлопці воюють та гинуть від руки ворога.

Після вшанування загиблих воїнів хвилиною мовчання нагородили і тих бійців, які пройшли крізь бої на Сході та повернулися живими з війни. Незважаючи на численні поранення та контузії, вони продовжують підтримувати патріотичні рухи в Україні та активно займаються волонтерською діяльністю. Серед них Юрій Крамаренко. Чоловік каже, що на Сході був менше року, але назавжди запам’ятав, як війна змінює людей.

Під час церемонії свої виступи присутнім подарували співак і волонтер Євген Мацак та волонтерка і співачка Юлія Зуброва (Бандерівна). Бурхливими оплесками глядачі зустрічали пісні, які зазвичай звучать для бійців на передовій лінії.

Нагадаємо, уперше церемонію нагородження «Лицарський хрест добровольця» провели у 2016 році представниці жіночої волонтерської сотні самооборони Чернігівщини. Після цього нагороду вручали в різних регіонах України. Цього року вперше провели церемонію на Полтавщині. За словами організаторів, в Україні вже нагороджено понад 200 добровольців.

Організатори переконані, що церемонія – чудова можливість для волонтерів, громадських активістів, представників влади та загалом громади Полтавщини висловити свою вдячність та шану героям-добровольцям.

Цього разу нагороди отримали 15 учасників бойових дій та п’ятеро – посмертно.