×

Полтавських підприємців не чує керівництво міста

У зв’язку з карантином полтавські підприємці зазнають чималих збитків, оскільки змушені закрити свої заклади до 3 квітня, а можливо, і на більш тривалий час.

Однак міська влада наче забула про тих людей, підприємства яких дають чималу частку наповнення місцевого бюджету. У всьому цивілізованому світі влада підставила плече підприємцям, у деяких країнах навіть запровадили податкові канікули на час карантинних заходів. Але навіщо далеко ходити, як навіть у тому ж Львові у зв’язку з уведенням таких жорстких обмежень для підприємців, міська рада пообіцяла підтримку малому та середньому бізнесу, зокрема тим, які орендують комунальні приміщення і закрилися на час карантину, нададуть пільгу з орендної плати.

Так, голова громадської організації «Підприємці Полтавщини» Євген Дикань просить власників приміщень, у яких розташовані заклади, що нин і закриті через карантин, поставитися з розумінням до ситуації та скасувати орендну плату на період тимчасового призупинення їхньої роботи. – Самі підприємці якось переживуть цю ситуацію. Проте ж ми маємо найманих працівників із сім’ями. Вони нині залишились без роботи. Можливо, треба було б переглянути місцеві податки, оскільки протягом карантину ми не працюватимемо. А за оренду приміщень та землі будемо все одно платити. Зекономлені ж кошти могли б спрямувати на зарплатню нашим працівникам. Влада могла б пошукати й інші варіанти підтримки малого та середнього бізнесу, – говорить Євген Дикань.

Також він від імені всіх підприємців міста звертається до міської влади з проханням влаштувати податкові канікули для суб’єктів підприємницької діяльності, яких зобов’язали зачинитися на час карантину.

– Дуже прикро, що на засідання виконкому навіть не запросили представників малого та середнього бізнесу, які реально працюють і наповнюють своїми податками місцевий бюджет, – зазначає Євген Дикань. – Ми розуміємо, що зменшення податкової бази автоматично зменшує доходи місцевого бюджету. Але пропонуємо шукати компроміс, можливі варіанти співпраці й допомоги одне одному. Маємо нині всі об’єднатись, щоб вистояти в цій нелегкій ситуації. Чому ж влада нас не чує? Адже ми виконали її прохання та закрили свої п ідприємства до 3 квітня. Однак за кілька днів карантину всі починають розуміти, що керівництво Полтави в особі коаліції Удовіченка, Шамоти та «Батьківщини» не має бажання підтримувати малий та середній бізнес…