×

Полтавських підприємців прирекли на банкрутство, а містян на закупівлю продуктів за завищеними цінами

27 березня полтавські підприємці зустрічалися з Олександром Шамотою, щоб у місті все ж таки відкрили ринки. Однак чиновник дав категоричну відмову. А коли йому почали ставити незручні запитання, то взагалі накивав п’ятами. До того ж ще й викликав правоохоронців, які пригрозили людям штрафами, якщо вони не розійдуться.

Підприємець Оксана Підгрушна працює на центральному ринку. Вона нарікає, що Шамота не захотів слухати її та колег. У категоричній формі в ідповів, що ринки працювати не будуть:

– Хіба його хвилює те, що всі ми лишилися без роботи та грошей. Чим нам годувати свої сім’ї? Моя колега взагалі вклала в товар 100 тис. грн, і тепер ті фрукти гниють. У неї лишилося останніх 50 грн у гаманці. У жінки на руках двоє дітей, які кожного дня просять їсти. І таких людей багато. Натомість супермаркети процвітають, збільшуючи свої статки. Кожного дня підвищують ціни на овочі та фрукти. Якби ринки працювали, то такої ситуації не було б. Зате Шамота відкрив «Аврору» та «Пиво+». Останній заклад узагалі продає алкоголь – продукт не першої необхідності. Він вважає себе міським головою, а його ніхто не обирав.

Підприємець із оптового ринку Юрій Маслак узагалі обурений вибірковістю та безпринципністю чиновника, оскільки одним продуктовим магазинам можна працювати, а тим, що на території ринку, не дозволяють. Коли він у Шамоти про це запитав, той швиденько втік, як справжній спортсмен:

– Продуктові магазини мають бути в однакових умовах. Але бачимо, що таке право в нашому місті ігнорується. А чиновники тікають від людей, коли їм ставлять незручні запитання. Зрештою страждають і підприємці, і звичайні полтавці, які змушені купувати товар за завищеними цінами в супермаркетах та окремих продуктових магазинах біля будинків. Я ж працюю на оптовому ринку просто неба. Продаю яблука. Тут заразитися вірусом просто неможливо. Більша небезпека чатує на людей у супермаркетах, бо вони закриті й нині в них найбільше скупчення.

Чоловік додає, що до нього постійно звертаються люди з віддалених сіл із одним запитанням – коли ж відкриють оптовий ринок? Адже вони мають придбати картоплю для посадки, різне насіння, саджанці тощо. Уже ж починається пора городів. Що ці люди будуть їсти взимку? Зрештою Шамота зник, а на підприємців викликали п’ять нарядів поліції, яка попросила людей розійтися, бо в іншому разі їм випишуть штраф.

Нагадаємо, що 20 березня на останньому засіданні виконкому керівництво міста таки розблокувало роботу будівельного гіпермаркету «Епіцентр» та мережі магазинів «Аврора», а от ринки воно продовжує ігнорувати. І це не дивно, адже змова Удовіченка, Шамоти та «Батьківщини» із супермаркетами дає свої плоди. Продукти там значно подорожчали. Наприклад, гречка виросла в ціні на 50%, пшоно – на 24%, цукор – на 16%. А найбільше додали в ціні овочі: вартість картоплі зросла на 60%, а цибулі та моркви – майже вдвічі. І це тільки початок…

Коаліція ж Удовіченка, Шамоти та «Батьківщини» вперто ігнорує Кабмін, який виступає за продовження роботи відкритих продовольчих ринків під час карантину в Україні. А також просить обов’язково додати реалізацію насіння, засобів захисту рослин, саджанців та ветпрепаратів. Керівництво інших міст прислухалося до уряду, і, наприклад, 24 березня в Мелітополі вже відновили свою роботу всі міські ринки, де підприємцям дозволили торгувати продуктами, засобами гігієни та кормами для тварин.

Кілька днів тому і на Полтавщині у Кременчуці міська влада дала дозвіл на торгівлю розсадою на ринках міста. У Львові, Вінниці, Одесі та в інших великих містах ринки взагалі не закривали. У своєму телеграм-каналі Шамота у хамській формі написав: «Ринки у Полтаві і надалі будуть зачинені! Крапка!». Тож міська влада прирекла наших підприємців на банкрутство, а містян – на вимушені закупки в супермаркетах за спекулятивними цінами.