×

Полтавських студентів навчатимуть створювати власний бізнес з нуля

З метою стимулювання розвитку молодіжного підприємництва 15 жовтня в Полтавській державній аграрній академії відбувся урочистий старт Школи майбутнього підприємця. Проект має назву «Зворотний відлік» і покликаний навчити молодь та студентів підприємницької грамотності та механізмів успішної реалізації власних бізнес-ідей.

На думку депутата Полтавської міської ради з команди Андрія Матковського, аспіранта ПДАА Олександра Глазова, саме ініціативна та впевнена у собі молодь – рушійна сила майбутнього українського бізнесу:

– Дуже приємно, що на таких заходах значна увага приділятиметься не лише теорії, а й практичним аспектам підприємницької діяльності. Завдяки діалоговому формату кожен з присутніх зможе дізнатися, як розпочати власний бізнес, що для цього потрібно та як уникнути типових проблем початківця. Упевнений, що бажання навчатися у Школі – це свідомий та виважений вибір, який незабаром принесе багато користі та задоволення від реалізації власного проекту. Зі свого боку обіцяю фінансово підтримати кращий з презентованих учасниками проектів та допомогти втілити його в життя. Адже для успіху варто лише пробувати, не боятися помилок та вірити у те, чим займаєшся.

Такої думки про молодих бізнесменів і начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому з команди Андрія Матковського Олена Бабенко. Вона підкреслила, що в сучасних реаліях переважна більшість випускників ВНЗ обирають самозайнятість та створюють власні справи, тож знання у цій сфері не лише цікаві, але й актуальні та необхідні.

За словами організатора тренінгу, голови студентської ради ПДАА Дмитра Томенка, до участі у тренінгу запрошено найумотивованіших та зацікавлених представників молоді:

– Проект, який ми готували протягом п’яти тижнів, мав на меті підштовхнути до саморозвитку студентів міста. Протягом відбіркового етапу до нас звернулося понад 50 чоловік з різних навчальних закладів Полтави та різних за фаховим спрямуванням. За результатами співбесіди ми обрали з-поміж них 40, які і проходять навчання. Сподіваюсь, що цей курс стане справді знаковим для кожного з учасників на шляху до самореалізації та професійного розвитку.

Для учасників проекту передбачено дев’ять навчальних сесій, серед яких два візити на підприємства Полтави й Києва. Загалом курс розрахований на три тижні, за який будуть охоплені та детально розглянуті такі теми:

• мотивація до створення бізнесу та підприємницьке мислення;
• створення власної бізнес-ідеї та креативні індустрії;
• бізнес по франшизі;
• реклама і PR;
• створення власного бренду;
• підбір персоналу;
• розвиток бізнесу в соціальних мережах та медіа.

На заняттях студенти отримуватимуть знання з перших уст, тобто від провідних та добре знаних спікерів-підприємців з Полтави. Вони не лише поділяться професійними секретами, але й розкажуть власні історії успіху та продемонструють корисні для роботи кейси. Серед запрошених Катерина Бабич, Андріан Литовченко, Наталія Латиш, Карина Тесленко та Денис Старостін.

На останок для всіх учасників школи проведуть TED-форум та кейс-марафон, а також за результатами видадуть сертифікат про проходження тренінгових занять.