×

Полтавських ветеринарів навчили передових методик стерилізації безпритульних тварин

Днями до Полтавської державної аграрної академії завітали представники Польської ветеринарної фундації не лише поділитися з полтавськими студентами передовим досвідом проведення стерилізації, але й навчити цього студентів. Так, протягом двох днів ветеринар Даніель Фігель разом зі своєю асистенткою Кароліною провели близько 30 операцій та ознайомили з передовими європейськими методиками стерилізації понад 100 студентівветеринарів.

За словами депутата Полтавської міської ради з команди Андрія Матковського Майї Матвеєвої, така практика допоможе сформувати більш гуманне ставлення до безпритульних тварин у суспільстві:

– За нашої каденції в Полтаві прийняли програму зі скорочення популяції безпритульних тварин гуманним шляхом – це система відлову, стерилізації та подальшого випускання на волю. З восьми тисяч тварин за чотири роки ми скоротили чисельність до трьох з половиною тисяч. Завдяки тісній співпраці з австрійською компанією «4 лапи» ми врешті-решт припинили жорстоку практику минулих років – відстріл безпритульних собак та їхнього поголів’я. З огляду на стерилізацію на майбутній рік на вулицях нашого міста не з’явиться близько 35 тисяч тварин, що, безумовно, стало гарним показником та результатом для Полтави.

Від імені всіх полтавських активістів та зоозахисників Майя Матвеєва подякувала міжнародним партнерам та урочисто вручила їм грамоти.

На початку зустрічі Даніель Фігель провів ознайомчу лекцію з анатомії, а потім запросив студентів на відпрацювання теоретичних знань на практиці. На його думку, такі заходи не лише допоможуть скоротити чисельність тварин, але й значно підвищать кваліфікацію майбутніх ветеринарів:

– Уже протягом 18 років я займаюся ветеринарною справою та стерилізую собак і котів. Бажаючи допомогти чотирилапим, приїхав у Полтаву, щоб поділитися досвідом та передати знання і навички. Уже вдруге відвідую Україну, і мені приємно бачити, як багато зроблено для розвитку ветеринарної медицини і тим паче для гуманного контролю за чисельністю безпритульних тварин. Це дуже високий показник розвитку суспільства та країни загалом.

Також він додав, що завдяки сучасним медичним протоколам безпритульні тварини не отримують антибіотиків та вже через кілька годин здатні самостійно пересуватися та їсти. Даніель Фігель наголосив, що вже наступного дня таку тварину можна випускати на волю без загрози її життю та здоров’ю.

Голова асоціації спеціалістів ветеринарної медицини в Полтавській області Василь Бердник зауважив, що скупчення поголів’я безпритульних тварин небезпечне та може викликати хвороби, особливо сказ. Тож завдяки інноваційним стерилізаційним методикам кількість «вуличних» тварин у Полтаві різко та невпинно скорочується. А проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Олег Горб наголосив, що це лише початок потужної співпраці Польщі та Полтавою:

– Сподіваємось, що це перший крок у контакті з Даніелем Фігелем, що в подальшому перетвориться на потужний довготривалий проект, який буде допомагати нам. А ми, чим зможемо, допомагати їм. Зауважимо, що завдяки Даніелю Фігелю кафедра ветеринарної медицини отримала медичні матеріали для операцій на суму 10 тис. грн та базові хірургічні інструменти. У подальшому заплановано запросити до Аграрної академії відомого польського професора у сфері ветеринарної медицини, який, за інформацією, подарує навчальному закладу обладнання для УЗД тварин.