×

Полтавці дізналися про приховані можливості шлюбних договорів

Останнім часом в українському суспільстві почала поширюватися тенденція щодо укладання шлюбних договорів. Інтерес до договірного врегулювання майнових відносин у шлюбі проявляють не лише іноземці або представники релігійних общин, для яких укладання шлюбного договору входить у стандартний todo list підготовки до весільної церемонії, але й середньостатистичні громадяни. Тож днями для містян організували засідання, на якому розповіли про приховані можливості шлюбних договорів.

Організували захід відділення АПУ в Полтавській області спільно з Комітетом АПУ з цивільного,сімейного та спадкового права. За словами спікера,співкерівника практики з сімейного права ЮФ«ASTERSLaw» Ольги Лепіхіної,усе більше українців розглядає шлюбний договір як дієвий інструмент домовитися про правила гри на березі:
– На початку моєї юридичної практики постійно доводилося стикатися із твердженням, нібито шлюбний договір – це прояв недовіри до партнера. Приємно бачити, що на сьогодні ситуація змінилася в кращу сторону і переважна більшість людей правильно сприймає цей інструмент правового регулювання. Нині шлюбний договір може стати порятунком для бізнесу, убезпечити від невигідного матеріального становища та допомогти домовитися щодо розподілу майна та режиму проживання спільних дітей.


Під час зустрічі спікер розвінчала міфи щодо шлюбних договорів та визначила потенційну цільову клієнтську аудиторію, для якої шлюбний договір може стати в пригоді. Також Ольга Лепіхіна поділилася цікавими кейсами, розкрила приховані можливості шлюбних договорів та окреслила горизонти їх застосування.Доповідач люб’язно поділилася своїм життєвим досвідом з позиції адвоката-практика, а також відповіла на всі запитання, які пролунали впродовж дискусії.

Усі присутні отримали нові знання щодо правового регулювання та механізмів укладання правових договорів.

Довідка

  • Шлюбним договором регулюються майнові відносини між подружжям, визначаються їхні майнові права та обов’язки.
  • Шлюбний договір укладають у письмовій формі та нотаріально засвідчують.
  • Якщо шлюбний договір укладений до реєстрації шлюбу, він набирає чинності в день реєстрації шлюбу, а якщо його укладено подружжям – у день його нотаріального засвідчення.
  • У шлюбному договорі може бути встановлений загальний строк його дії, а також строки тривалості окремих прав та обов’язків. Тут же може бути встановлено чинність договору або окремих його умов і після припинення шлюбу.
  • Шлюбний договір може бути змінений подружжям. Угоду про зміну шлюбного договору також нотаріально засвідчують.
  • На вимогу одного з подружжя шлюбний договір за рішенням суду може бути змінено, якщо цього вимагають його інтереси, інтереси дітей, а також непрацездатних повнолітніх дочки, сина, які мають істотне значення.
  • Подружжя має право відмовитися від шлюбного договору.
    Права та обов’язки, встановлені шлюбним договором, припиняються в день подання до нотаріуса заяви про відмову від нього.