×

Полтавці – на карантині та без роботи, а чиновники продовжують отримувати захмарні зарплати

На 32-й позачерговій сесії Полтавської міськради депутати внесли зміни до показників міського бюджету на 2020 рік. Так, перерозподілили кошти на користь заходів боротьби з коронавірусом, зняли 4 млн грн з міської «Програми висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування Полтави на 2020 рік».

Однак коаліція Удовіченка, Шамоти та «Батьківщини» все ж таки залишила фінансування у межах 500 тис. грн на свій піар. Також виявилося, що через некомпетентність чиновників додаткові кошти знадобилися на апарати штучного дихання.

Депутат міськради Володимир Корчака зазначає, що, враховуючи категоричну позицію їхньої команди на минулих сесіях, їм вдалося добитися перенесення коштів з піару влади на боротьбу з коронавірусом:

– Ми добилися перенесення коштів з піару влади на боротьбу з коронавірусом, але представники коаліції Шамоти, Удовіченка, «Батьківщини» все ж таки залишили півмільйона на свою рекламу. На минулій сесії були виділені кошти на придбання апаратів штучної вентиляції легенів. Однак у зв’язку з некомпетентністю міських чиновників, які належним чином не організовували процес закупівлі, ми тепер знову змушені були додатково виділити більш ніж 7,5 млн грн.

Також депутат підкреслив, що місто повне аварійних колекторів, натомість коаліція Шамоти, Удовіченка, «Батьківщини» проти виділення коштів на ці потреби:

– Не прислухалися коаліціянти до нашої пропозиції виділити 20 млн грн водоканалу для ліквідації аварійних провалів колекторів в усьому місті: на Леваді, Половках, вулиці Південній. Такі проблеми майже в кожному мікрорайоні. Про яку ми можемо говорити гігієну в карантинний час, якщо п ід великим питанням нормальна робота «Полтававодоканалу»? Натомість виділили 500 тис. грн на закупівлю реагентів для очищення води. В умовах карантину через смертельний коронавірус багато містян втратило роботу і зарплатню, триває скорочення бюджетів усіх рівнів, але полтавські чиновники продовжують отримувати свою стабільно високу зарплатню. Так, наприклад, на цій сесії коаліція виділила кошти і на підтримку КП «Полтавасервіс», яке опікується міськими ринками. Це, мабуть, для того, щоб компенсувати зарплати генеральному директору підприємства Дмитру Бурмаці («Свобода») – оклад 25 тис. грн на місяць, і це вже фактичні гроші, які цей чиновник отримує на руки, та його заступникам Руслану Рогову («Рідне місто») та Максиму Ставицькому («Рідне місто» ) – по 22 тис. грн. А хто компенсує зарплатню чималій кількості продавців із ринку, котрі лишилися без копійчини, адже ринки позакривали всупереч постанові Кабміну? Краще б кошти з бюджету направили для цієї верстви населення, яка тепер лишилася на межі виживання.

– Коли ми мобілізовуємо всі можливі фінанси для боротьби з коронавірусом, півміста не отримує заробітної плати, а Олександр Шамота (СДП), Ігор Федій («Батьківщина»), Олексій Чепурко, Світлана Нестуля та Тетяна Юрченко (усі – «Рідне місто») стабільно мають 50 тис. грн на місяць. Ми пропонували на час карантину обмежити заробітну плату чиновників 10 тис. грн. Коаліція Шамоти, Удовіченка, «Батьківщини» таку пропозицію не підтримала, – підсумовує Володимир Корчака.