×

Полтавці отримали змогу перевірити воду на вміст хімічних речовин

На полтавському підприємстві з`явилося новітнє обладнання, з допомогою якого можна проводити найсучасніші випробування харчової продукції на вміст близько 30 елементів.

Відтепер державне підприємство «Полтавастандартметрологія» може надавати послуги з випробовування харчової продукції на новітньому обладнанні, яке дозволяє з високою точністю визначати її склад.

Як повідомляють на підприємстві, це стало можливим завдяки спектрометру з індуктивно-зв’язною плазмою Аvіо 200. Прилад дає змогу одночасно проводити високоточний аналіз широкого спектрf найскладніших зразків, а нова версія програмного забезпечення робить складні багатоелементні вимірювання точними та  оперативними.

Заступник генерального директора із стандартизації та оцінки відповідності Лариса Щур розповіла, що протестувати на вміст можна будь-яку харчову продукцію чи сировину. Із подібним запитом звертаються здебільшого підприємства, але, за її словами, тут будуть раді і фізичним особам.

На прохання споживачів, в тому числі й приватних осіб, ДП «Полтавастандартметрологія» проводить дослідження питної води з водогонів та криниць. Крім питної, тут проводять випробування стічних та ґрунтових вод, ґрунтів, вод з водойм, а також донних відкладень, в тому числі сапропелем тощо.

За допомогою нового обладнання можуть випробувати продукцію на вміст срібла, алюмінію, барію, берилію, кальцію, кадмію, кобальту, хрому, міді, заліза, калію, магнію, марганцю, молібдену, натрію, нікелю, свинцю, стронцію, титану, талію, ванадію, цинку, ртуті, миш‘яку, сурми, вольфраму, селену, фосфору та олова.

Крім того, вже найближчим часом зможуть визначати вміст бору, вісмуту, сірки, кремнію та йоду.

Усі випробування підтверджуються офіційними протоколами. Детальнішу інформацію можна отримати за телефонами: (0532) 60-27-08; (0532) 60-19-49; (0532) 60-19-51.