×

Полтавці подали петицію з вимогою звільнення Олександра Шамоти за п’янку та 50-тисячні зарплати, але міськрада тиждень не реєструє її на своєму сайті

Після скандальної пиятики в Полтавській міській раді, під час якої секретар міської ради Олександр Шамота та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Сергій Рекотов відверто глузували зі звичайних полтавців. Містяни вирішили, що з них досить таких чиновників. Першим кроком для приборкання свавілля стала реєстрація петиції про звільнення з посади Олександра Шамоти та Сергія Рекотова. Однак її майже тиждень не оприлюднюють на сайті міськради. Ця ситуація поступово набирає обертів і має всі шанси перетворитися на всеукраїнський політичний скандал.

Кадр з відео, де Олександр Шамота та Сергій Рекотов влаштували п’янку в міській раді.

Автором петиції став полтавець Єгор Мкртчян. Він вважає, що таким чиновникам, як Шамота та Рекотов, не місце в міській раді:

– Дізнавшись про те, як поводять себе чиновники на робочих місцях, був просто шокований. При нинішній міській владі ставлення до міста та його жителів скотилося до дна. У той час коли Полтава потопає у бруді та смітті, до простих людей ставляться як до дурнів. Вважаю, що пияцтво у робочий час неприпустиме, особливо для представників міської влади. Тож подав петицію про їхнє звільнення. Але через особисту вказівку Олександра Шамоти її досі не опублікували та не пояснили, у чому річ. Тож на цьому тижні хочу подати своє звернення до Президента України та до Верховної Ради, оскільки не збираюся вибачати та терпіти таке принизливе ставлення до себе та полтавців.

У подальшому ініціатори петиції будуть подавати звернення до прокуратури та правоохоронних органів.

Варто зазначити, що це перший в Україні прецедент, коли керівництво міста забороняє своїм жителям реалізувати конституційні та демократичні норми, зокрема ініціювати питання та голосувати за них. За свідченнями фахових юристів, відповідно до п.7 ст. 212-3 КУПАП, незаконна відмова у прийнятті та розгляді звернення тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А Закон України «Про звернення громадян» чітко регламентує обов’язки міської влади, яка повинна забезпечити громадськість усім необхідним для реалізації свої конституційних прав.
Тож нинішня ситуація не лише резонансна по своїй суті, але й суперечить усім нормам українського законодавства та яскраво ілюструє справжнє ставлення правлячої коаліції до полтавців та законів держави.

– Це справа честі надати розголосу цій ситуації та покарати винних. Адже, коли на такі вчинки закривають очі, вони перетворюються на норму. Але я буду боротися за те, щоб у нашому місті керівні посади займали люди, які будуть шанобливо ставитися до громади та замість пиятики виконуватимуть свої безпосередні обов’язки перед полтавцями, – підсумував Єгор Мкртчян.

Текст петиції:

Цією петицією вимагаємо через систематичну пиятику на робочому місці в робочий час, непрофесійне виконання службових обов’язків відсторонити з посади секретаря Полтавської міської ради Шамоту Олександра та заступника Полтавського міського голови Рекотова Сергія.
На відео, опублікованому на сайті «Полтавщина» (https://poltava.to/news/52404/), чітко видно, як керівники Полтави на робочому місці в робочий час пиячать та влаштовують гучні святкування, що не сумісно з робочою діяльністю та виконанням службових обов’язків.
Наприклад, Шамота на вказаному відео звертається до Рекотова зі словами: «…в тебе там є ще щось у барі бухнуть чи немає?». Це доводить, що пиятика в кабінетах очільників міста – справа традиційна та систематична.
Неодноразово чув від працівників виконкому про наявність у кабінетах міського голови кальяну та караоке, фактів постійного підвезення алкоголю вдень та пізнього вечора. Далі Рекотов показує на «арсенал алкоголю» на столі та констатує, що саме алкоголь допомагає йому боротися зі стресами.
Потім Шамота та Рекотов сміються з полтавців, вказуючи, що у них зарплати по 50 тисяч гривень, а Рекотов повідомляє, що Шамота обіцяв ще виписати йому премію такого ж розміру, після чого вони обіймаються.
Крім того, там, на пиятиці, були присутні й інші чиновники: працівники Полтавської міськради керуючий справами Подільської райради Олександр Кісільов, заступниця голови тієї ж райради Вікторія Христова. Усі ці посадовці належать до однієї політичної партії – СДП. СДП хіба розшифровується як союз депутатів-п’яниць?
І це все відбувається під час, коли в Полтаві залишається величезна купа нерозв’язаних проблем:
– невідремонтовані дахи та під’їзди, місцеві парки у жахливому стані, зруйновані та небезпечні для життя дитячі майданчики;
– жахливий стан доріг та тротуарів;
– криза транспортних перевезень та спроба перевізників знову підняти ціну за проїзд;
– припинено харчування дітей молодших класів;
– зупинено ремонт інфраструктурних об’єктів та соціальної сфери й т.д.
Вимагаємо відставки цих очільників міста за непрофесіоналізм та пияцтво. Посадовців слід покарати відповідно до, наприклад, наступних норм чинного законодавства: п. 7 ст. 40 КЗпП України та статті 179 КУпАП.