×

Полтавці поділилися власним досвідом купання на Водохреще

Креспондент “ПВ” поспілкувався із полтавцями про їхній досвід купання на Водохреще.

Полтавець Олег Слизько розповів, як зустрічає це свято. Він упевнений, що цього дня вода має цілющі властивості:

– 19 січня для мене особливий день. Духовно очищуюсь. Зранку обов’язково йду в церкву. Відвідую Хрестовоздвиженський монастир або Спаську церкву в Полтаві. Стою на службі, молюся. Ставлю свічки за здоров’я рідних. Освячую воду. Потім із друзями із республіканського руху Полтави йду до водойми. Багато років поспіль купався на першому міському пляжі в Полтаві, також у ставку в Пальчиківці. Завжди беру з собою трав’яний чай, щоб зігрітися. Увечері з товаришами відвідуємо сауну з дубовими віниками. Візьму трав’яний чай із Мгарського монастиря, пригощатиму ним друзів, – розповідає Олег Слизько.

Цього року він уже втретє поспіль пірнатиме в ополонку на Баронівському ставку у Горбанівці. Каже, що в це місце зазвичай приїздить багато людей із Полтави.

Полтавець Дмитро Геращенко вже понад десять років купається в ополонці:

– Купатися на Водохреще для мене – традиція. Зроблю це вже 11-й раз. Свято символізує оновлення, після купання в ополонці поповнююся силами, з’являється заряд енергії. З цим і входжу в новий рік. До моржування мене привчив одногрупник. Кілька років тому 19 січня разом поїхали на Ворсклу в Буланове. Згадую, що вперше пірнати було страшнувато, думав, що не зможу зануритись у мороз. Навколо крига, сніг. Тоді пірнув тричі, як і годиться, від емоцій забило дихання. Отямився тільки на березі. Словами це відчуття неможливо передати, треба тільки пробувати. Кілька разів купався в Нижніх Млинах на Ворсклі.

Дмитро Геращенко радить пірнати в ополонку із кимось за компанію.

– Не варто вагатися, а слід брати й робити. З собою обов’язково беру ковдру, щоб на неї стати. Треба взяти тепле взуття, у яке легко вскочити, щоб ноги не змерзли. Одяг має бути вільний, без зайвих ґудзиків, аби швидко вдягтися. Зігріватися краще трав’яним чаєм у термосі. Не можна купатися на голодний шлунок та одразу після їжі. Також не раджу вживати перед цим алкоголь та курити.