×

Полтавці просять встановити «лежачі поліцейські» по вулиці Леоніда Бразова

Проблеми з дорогами у Полтаві завжди стояли гостро. Адже у який бік не поглянь, завжди видно суттєві, а подекуди й небезпечні недоліки, прогалини та відверто проблемні «моменти». Так, наприклад, після відновлення асфальтного покриття на вулиці Леоніда Бразова там почали їздити на великій швидкості не лише легкові автомобілі, але й великогабаритний та транзитний транспорт. А це вже пряма небезпека для місцевих жителів.

Володимир Суботін проживає у будинку поблизу цієї дороги. Раніше він, як і інші, скаржився на поганий асфальт, але одразу після ремонту зрозумів – проблеми треба вирішувати комплексно, а не міняти «шило на мило»:

­-Дуже непокоїть, що на початку цього відрізку дороги не встановлено жодних знаків обмеження швидкості, або хоча б заборон проїзду для вантажного транспорту. З моменту як дорогу відремонтували, почалося справжнє свавілля, оскільки кожен їде як хоче. Впевнений, що більшість з водіїв керується не здоровим глуздом та правилами безпечної їзди, а сумнівною аксіомою «що не заборонено, те дозволено»

Його сусіди теж скаржаться, оскільки більшість виходів з приватного сектору веде безпосередньо на проїжджу частину. Це не лише створює небезпечні умови для пішоходів, але й при загрозі зіткнення та ДТП може спровокувати водіїв на ризикові маневри. Зазвичай такі ситуації виникають, коли машини заїжджають-виїжджають у власні домогосподарства. Нерідко це призводить до пошкодження машин, або ж навіть людських жертв.

Полтавець Олександр Леус, який теж проживає по вулиці Леоніда Бразова частенько спостерігає поблизу свого будинку таких безвідповідальних «гонщиків». Чоловік каже, що чудово розуміє їхнє бажання «ганяти», адже нормального асфальтного покриття у Полтаві майже немає. Проте влаштовуючи перегони в місті, а тим паче у житловому секторі варто розуміти, що в екстреному випадку загальмувати із мінімальною протяжністю шляху просто не вийде:

­-Заїзд на вулицю Бразова, який іде з боку вулиці Курчатова досить довгий. Так само довга і безпосередньо вулиця Бразова. Гарний асфальт, повороти та відсутність обмежувальних конструкцій та знаків створюють усі умови для полтавських «гонщиків». Не всім водіям не лише легковиків, але й вантажівок «доходить»,  що окрім нього ще є люди. Які не хочу платити за його витівки власними життям чи здоров’ям або ж втрачати своїх близьких. Через таку безвідповідальність у нас  завжди високі показники смертності на дорогах. Робимо щось і думаємо лише про себе, а як наслідок ламаємо свою та чужі долі, хоча цього всього можна було б елементарно уникнути.

Місцеві жителі навіть надіслали з цього приводу звернення до відповідних чиновників з міської ради. Однак люди зовсім не впевнені, що проблему вдасться розв’язати, тим паче оперативно. У зверненні вони просять встановити вздовж усієї вулиці відповідні обмежувальні дорожні знаки, позначити небезпечний поворот, а також встановити лежачі поліцейські.

В свою чергу очільник міського осередку «Батьківщина» міської ради Андрій Матковський говорить, що такі ситуації на вулицях міста, на жаль, непоодинокі. Свого часу, за його ініціативи та активного сприяння в рамках програми «Безпечне місто» у Полтаві вперше з’явилися «лежачі поліцейські», тож механізм убезпечення вулиць є цілком напрацьованим та абсолютно дієвим:

-Нині у Полтаві існує суттєва проблема із контролем та штучним обмеженням швидкості автомобілів. Особливо це помітно поблизу шкіл та дитячих садочків, де є постійний потік пішоходів, зокрема дітей. На жаль, жодні дорожні знаки не можуть стовідсотково попередити ДТП та убезпечити наших дітей від загрози з боку транспорту. Тож переконаний, що найбільш правильним стане повернення до започаткованої мною програми «Безпечне місто». Свого часу в рамках її реалізації вдалося встановити 800 лежачих поліцейських у найбільш небезпечних дорожніх ділянках міста. Вважаю, що нині це є вкрай актуальним. Адже встановивши їх поблизу шкільних та дошкільних навчальних закладів, ми зможемо знизити кількість ДТП за участі пішоходів принаймні у два рази. А це означає, що наші рідні та близькі будуть у безпеці при переході дороги, а їхньому життю та здоров’ю нічого не загрожуватиме.