×

Полтавці відзначали День молоді протягом трьох днів

Цього року День молоді в Полтаві проходив як ніколи яскраво. Протягом трьох днів відбувалися різноманітні заходи у 35 локаціях по всьому місту. Масштабність святкування не лишила байдужим жодного полтавця та гостя міста, а кількість тематичних напрямків дозволила кожному обрати те, що йому найбільше до вподоби.

Свято відбулося за сприяння міської влади, управління у справах сім’ї, молоді та спорту спільно зі студентською радою міста.

Усі локації Дня молоді розподілили за трьома напрямами: національно-патріотичним, спортивним та молодіжним.
Начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту з команди Андрія Матковського Олена Бабенко розповіла, що святкування покликане зацікавити молодих полтавців:

– Прагнули створити грандіозний захід та показати молоді, що місто розвивається разом із нею. У цьому році відійшли від традиційних концертів, аби замість них познайомити відвідувачів із талановитими та успішними полтавцями. Гадаю, що дійство пройшло на високому рівні і всі його учасники та відвідувачі яскраво та весело відпочили у вихідні.

Провели благодійну акцію на книжковому ярмарку

На Театральній площі в рамках відзначення Дня молоді розгорнувся книжковий ярмарок для містян та гостей, який діяв протягом двох днів – 28 та 29 червня.

Як зазначали організатори заходу, це своєрідна платформа для інтелектуального спілкування та розвитку. Саме тут можна було ознайомитися з діяльністю міських бібліотек, книгарень, видавництв та познайомитися і поспілкуватися з сучасними полтавськими письменниками. А також сюди кожен охочий міг принести свої книги для поповнення бібліотек міста. До акції приєднався голова найбільшої фракції у Полтавській міській раді Андрій Матковський, який також приніс свої книги:

– Вважаю гарною ідею, щоб кожен полтавець долучився до цієї чудової благодійної акції – подарувати книгу міським бібліотекам. Адже вони є в кожному районі міста, і кожен полтавець має дбати про їхній розвиток. Певен, що разом ми можемо зробити бібліотеки Полтави такими, де будуть гарні умови, багато яскравих книжок, щоб наші діти відвідували їх із ще більшим задоволенням.

Полтавці мали змогу постріляти з луків

Наступною стала локація спеціальної підготовки «Скіф». На ній усі охочі мали змогу постріляти з лука, навчитися кидати сюрикени, а також прослухати лекцію про вибухонебезпечні предмети та правила поводження з ними.

– Аби зацікавити глядачів, вирішили зосереди-тися на стрілковому направленні. Наші інструктори навчали полтавців стріляти в спеціально обладнаній зоні. Завжди долучаємося до таких свят, щоб показати власні здобутки та розширити кругозір відвідувачів локації, – зазначає директор центру Сергій Чепіжний.

На заході діяла навчально-оглядова виставка з найбільш поширеною зброєю. А також проводили майстер-класи з базовими прийомами самозахисту.

Молодший інструктор центру 14-річна Поліна Безпала з радістю взяла участь у роботі локації. Дівчина із захопленням розповідає, що в наш час дуже важливо вміти захистити себе та своїх близьких:
– Своїм прикладом показую одноліткам, що військова справа цікава та захоплива. Хочу навчити дітей та дорослих як екзотичних, так і сучасних видів стрільби. Можливо, завдяки нашим заняттям хтось відкриє в собі талант до військової справи та згодом реалізує його.
На продовження теми національно-патріотичного виховання на Соборному майдані відбулися показові змагання клубу «Воїн», де козаки продемонстрували навички володіння старовинною зброєю – батогом, шаблею та ножем.

Вуличні художники малювали графіті

Окрім спортивних заходів, гості могли відвідати і культурні локації – презентацію яскравих робіт вуличних художників. Її учасник Богдан Гавриш дізнався про фестиваль у соціальних мережах і відразу вирішив долучитись. Говорить, що тепер і його графіті буде прикрашати місто:

– Цей фестиваль присвятили Дню молоді, а молодь потрібно надихати та залучати до різноманітних заходів. Тож узяв участь у презентації вуличних художників. Вирішив намалювати щось яскраве на паркані поряд зі стадіоном «Ворскла», щоб полтавці, проходячи повз це місце, милувалися моїм художнім мистецтвом – графіті на тему космосу.

Святкування Дня молоді продовжилося увечері на Театральній площі концертом Міського духового оркестру. А завершився перший фестивальний день творчим вечором «Студентський ритм» на Білій альтанці. На ньому кращих студентів нагородили подяками від управління сім’ї, молоді та спорту Полтавської міської ради.

Дворовий футбол та змагання з черлідингу

Зранку 29 червня на стадіоні «Динамо» відбулося нагородження команд ДЮСШ та дворових команд з футболу відкритого турніру та фестиваль з черлідингу.

Серед нагороджених футболістів 7-річна Софійка Зіняр, яка за прикладом батька та старшого брата почала займатися футболом теж і досягла в цій справі неабияких успіхів.

– Обожнюю грати в футбол, хоч це і не дівчачий вид спорту. Радію, що наша команда здобула перемогу. Ми отримали медалі, грамоти та кубок.

Футболіст-переможець Кірім Хгоуль розповідає, що такі перемоги в турнірах додають адреналіну та мотивують на подальші тренування. Мати хлопця Марина Хгоуль додає, що таких спортивних заходів має бути в місті ще більше:

– Змагання завжди підіймають бойовий дух дітей та дарують неповторні емоції. Приємно порадувала організація турніру. Вважаю, що це мотивує дітей займатися спортом разом з однолітками, а не сидіти з гаджетами.

Кращим спортсменам – сертифікати на 60 тисяч гривень

До Дня молоді відзначили і найвидатніших спортсменів міста, які мають можливість вибороти ліцензію на Олімпійські ігри 2020 року. Їм вручили сертифікати на грошову мотиваційну допомогу на суму 60 тисяч гривень.

Андрій Матковський наголосив, що головне завдання депутатського корпусу – забезпечити повноцінний фізичний розвиток полтавців та активно пропагувати здоровий спосіб життя:

– У Полтаві є молоді спортсмени, які прославляють наше місто не тільки на всю країну, а й по всьому світі. Приємно, що до участі у турнірах зареєструвалось багато учасників та команд. Вважаю за необхідне підтримувати спортивну галузь та створити всі умови для фізичного розвитку молоді. Прагнемо, щоб у кожній школі, на кожній вулиці та в кожному дворі наші діти мали змогу займатися сучасними видами спорту.

Також Андрій Матковський зазначив, що станом на 2019 рік на потреби спортивної галузі з міського бюджету виділили на 72% більше, ніж 2018 року. Крім цього, неабияка увага приділяється й оновленню матеріально-технічної бази та спортивного інвентарю, на який також виділяються значні кошти.

Змагання з пляжного волейболу

Цього дня на Климівці влаштували турнір з пляжного волейболу. Незважаючи на прохолодну погоду та сильний вітер, спортсмени запекло змагалися за перемогу.

Начальник спортивно-масового відділу міського центру «Спорт для всіх» Станіслав Павленко зазначив, що такі заходи популяризують спорт серед населення і стають чудовим варіантом активного дозвілля:

– Цього року турнір присвятили одразу двом святам – Дню Конституції України та Дню молоді. У змаганнях брали участь шість команд не лише з Полтави, а й інших міст України. Це були як професіонали, так і аматори.

Переможець турніру Максим Дінець розповів, що займається волейболом майже все своє життя:

– Граю у волейбол протягом 20 років, починаючи із першого класу. На мою думку, це захоплива гра не лише сили, а й характеру та розуму, яка приносить задоволення. Отримавши перемогу, не планую зупинятися на досягнутому, а й надалі покращуватиму свій рівень гри.

Показові виступи з воркауту

У Шевченківському районі міста відбулися показові виступи та майстер-класи воркаутерів.

15-річний Іван Киричук із Кременчука каже, що воркаут дозволяє гармонійно поєднувати як м’язову активність, так і гнучкість:

– Займаюся цим спортом усього рік, однак це стало основним моїм захопленням. Це допомагає тримати тіло в формі. Приїхав до Полтави на літні канікули. Дуже зрадів, що в місті нещодавно облаштували майданчик для воркауту, тож тепер тут проводжу весь свій вільний час.

Член ініціативної групи стріт-воркауту Микола Барай зазначає, що цей вид спорту – певна філософія життя:

– Займатися воркаутом почав сім років тому. Сьогодні разом з друзями-однодумцями прийшов показати присутнім, як, власне, виглядає воркаут, та донести всім, що ним легко почати займатися. Думаю, що молодь трішки більше дізналася про сучасні види спорту.

«RAMPA-fest» демонстрував театральні постановки

На майданчику «Твій простір» біля Полтавського музичного училища ім.М.В.Лисенка вперше в Полтаві відбувся фестиваль молодіжних та аматорських театральних колективів і виконавців «RAMPA-fest».
Член журі та режисер Полтавського театру «Т.АКТ» Олена Суптеля вдячна міській владі за можливість об’єднати акторів та режисерів у такому по-справжньому родинному колі:

– Дуже чудово згуртувати людей за спільними інтересами у такий святковий та визначний день. Протягом підготовки до заходу на нашу адресу надходили численні заявки як від творчих колективів, так і від сольних виконавців не лише з Полтави, а й інших міст області. Загалом свої таланти продемонстрували десять учасників, п’ять колективів та кілька сольних виконавців. Відвідувачі сприймали наші виступи на ура, підтримували нас своїми оплесками. Тож вважаю, що захід пройшов чудово. Сподіваюсь, що він стане традиційним для нашого міста.

Андрій Алєксін підкреслив, що культурне життя Полтави вирує та набирає обертів:
– Разом з дружиною вперше відвідали театр у такому форматі і, чесно кажучи, приємно вражені виступами акторів. Про захід дізналися випадково під час прогулянки містом і вирішили прийти. Чудова атмосфера та цікаві номери принесли нам задоволення.
Усіх учасників нагородили грамотами в різних номінаціях, статуетками та подарунками від спонсорів.

Кінотеатр під відкритим небом

Підсумком другого дня заходів став показ сучасного українського пригодницького фільму «Сторожова застава» під відкритим небом. На галявині біля музучилища зібралося до сотні полтавців. Вони взяли з собою ковдри та теплий чай, щоб у дружній та комфортній атмосфері насолодитись переглядом української кінострічки.

Фестиваль «Фром the стріт» вражав розмаїттям субкультур
В останній день святкового уїк-енду, 30 червня, зранку і до самого вечора на Театральній площі проходило найяскравіше дійство – розгорнувся фестиваль вуличних культур «Фром the стріт».

Тут розташували різні зони відпочинку: танцювальну, графіті, фрістайлу та воркауту, панна футболу, вуличного баскетболу, скейту, барберу.
На чемпіонат з вуличного баскетболу зареєструвалися 15 команд нашого міста, як професійних, так і аматорських. Змагання тривали майже шість годин. Понад 100 глядачів спостерігали за запеклими змаганнями та вболівали за своїх фаворитів.

– У нашому місті такого масштабу фестиваль провели вперше. Мені сподобалося, що в ньому поєднали різні вуличні культури. Віртуозна гра баскетболістів надихнула мене спробувати закинути м’яч у кільце. На мене справили враження дівчата-баскетболістки, які змагалися з чоловіками-спортсменами на одному рівні. Сподіваюся, що такі заходи проводитимуть у Полтаві частіше, – зауважила полтавка Яна Троян.

Співорганізатор Тимур Тураєв переконує, що цей фестиваль дає неформальним спільнотам можливість самовиразитися:
– Узяти участь у змаганнях виявила бажання майже тисяча осіб різних вікових категорій з усіх куточків України. Наймолодшому учаснику – три роки, а найстаршому – майже 40. Протягом дня вони змагалися у п’ятьох видах спорту. Цього року фестиваль вуличних культур проходив у рамках святкування Дня молоді, але ми впевнені, що в подальшому він стане традиційним для нашого міста.

Тренер Street Workout Poltava Михайло Коваленко розповів, що саме цей фестиваль – гарна можливість зацікавити полтавців до занять у спортивних секціях:
– Мета воркауту – протидіяти алкогольній і тютюновій залежності, виховувати юне покоління здоровим, із міцним тілом та духом.

Депутат Полтавської міської ради із команди Андрія Матковського Олександр Глазов зауважив: такий фестиваль унікальний, бо створює нові можливості для молоді в місті:
– На сьогодні все навколо розвивається, і тому не можна стояти на місці. Нові підходи в Україні вже з’явились, а у світі – тим паче. Тепер ми їх впроваджуємо й у нашому місті. Невдовзі будемо будувати полтавський скейт-парк. Нині наші спортсмени використовують для тренувань переносні установки, а на майданчику для них будуть облаштовані стаціонарні.

Олександр Глазов, вітаючи зі святом, побажав кожній молодій людині, щоб вона знайшла себе, реалізувала в нашому місті, створила тут сім’ю та отримувала задоволення від життя і була щаслива.
На завершення святкування Дня молоді в парку культури та відпочинку «Перемога» для полтавців та гостей міста влаштували драйвову танцювальну вечіру.