×

Полтавці відзначили 28-му річницю незалежності України

Урочисте покладання квітів до пам’ятників національним діячам

Святкування Дня прапора та 28-ї річниці незалежності України в місті розпочалося з самого ранку. Колона полтавців із прапорами та національною символікою пройшла центром міста до пам’ятника Тарасу Шевченку, аби розділити радісну мить із якомога більшою кількістю однодумців.

До урочистого покладання долучилися і представники міської влади, громадських організацій, активісти, студентство та ЗМІ. Для присутніх кращі полтавські вокалісти виконали гімн України та пісні на патріотичну тематику.

Одразу після покладання квітів колона рушила до пам’ятного знака загиблим українським козакам, де учасники ходи вшанували хвилиною мовчання всіх поборників незалежності України, які віддали своє життя за свободу та цілісність держави. Після цього відбулося відзначення лауреатів щорічної міської премії імені Самійла Величка. Дана нагорода присуджується за значущі здобутки на ниві утвердження гуманістичних та національних ідеалів, ідеї незалежності України та духовних цінностей українського народу, а також за вагомий внесок у національно-культурне відродження держави.

Цьогоріч диплом лауреата, пам’ятну медаль із зображенням портрета Самійла Величка та грошову винагороду розміром 2 тисячі 500 гривень отримали: – у номінації «Дослідження в царині історії України» – Віктор Брехуненко, завідувач відділу актової археології Інституту української археології та джерелознавства імені М.С.Грушевського Національної академії наук України, доктор історичних наук, професор;

– у номінації «Дослідження в царині історії Полтавщини» – Ірина Кулатова, археолог-скіфолог, дослідник пам’яток та об’єктів культурної спадщини Полтавщини і Дніпровського лісостепового Лівобережжя;

– у номінації «Відображення національної історії в засобах масової інформації» – Олександр Бобошко, редактор редакції радіо «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Полтавської регіональної дирекції «Лтава»;

– у номінації «За збереження історико-культурної спадщини Полтавського краю» – Оксана Бєлявська, кандидат архітектури, член Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації, експерт з питань культурної спадщини Українського культурного фонду, член громадської організації «Збережемо Полтаву»;

– у номінації «Відображення історії України в художній літературі» – літературознавець Олександр Ротач та автор історичних та художніх романів Юрій Коцегуб;

– у номінації «Відображення доленосних подій у творах мистецтва» – Володимир Бенфіалов, заслужений художник України, член Національної спілки художників України, викладач Полтавської дитячої художньої школи;

– у номінації «За сприяння розвитку Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви» – Юрій Репало, громадський діяч, заступник голови громадської організації «ВелоПолтава».

– Дуже приємно, що мої напрацювання помітили та відзначили, – зазначив Юрій Репало. – Адже вже протягом декількох років разом із організацією влаштовуємо різноманітні туристичні маршрути та екскурсії історичного та краєзнавчого характеру. Таким чином ми популяризуємо рідне місто та сприяємо патріотичному вихованню. Уважаю, що такі нагородження потрібні, як стимул. Позаяк це сприятиме більш активній громадській діяльності щодо пропагування національних цінностей та надбань у суспільстві.

Анастасія Липко переконана, що День Незалежності – це передусім свято свободи для українського народу. Разом із друзями вона прийшла на покладання, адже прагне розвивати свою національну самосвідомість у колі однодумців.

За словами полтавця Олександра Сутягіна, таке свято важливе для кожного свідомого громадянина:

– Майже 30 років тому Україна здобула свободу. Можливість брати незалежний курс та приймати самостійні рішення на своїй землі була здобута страшною ціною. Прийшов на покладання разом із родиною, аби власним прикладом виховувати у юного покоління повагу до нашої країни та українського народу.
Розділити радість свята прийшла і Марина Потькало. Жінка переконує, що таке дійство потрібне для об’єднання громади на ґрунті національно-патріотичних цінностей та утвердження загальносуспільних цінностей нації.

Далі учасники заходу вирушили вулицею Пилипа Орлика до Соборного Майдану, де поклали квіти до підніжжя пам’ятника гетьману Івану Мазепі. Пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава» обласної філармонії виконав гімн. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять усіх борців за незалежність нашої держави та визволення українського народу. У Свято-Успенському соборі відбувся молебень за Україну та український народ.

У Сонячному парку активісти організували благодійний книжковий ярмарок, отримані кошти передадуть на ремонт онкогематологічного відділення дитячої клінічної лікарні.

Уже традиційно на площі перед Полтавською обласною державною адміністрацією полтавці у вишиванках та з національною символікою провели флешмоб «Живий тризуб». Цього разу його присвятили військовим, які боронять країну на Сході.

24 серпня, теж традиційно, на вулиці Соборності розпочало свою роботу і «Містечко майстрів» – виставка-продаж творів декоративно-ужиткового мистецтва, яка працювала протягом трьох днів.

А завершилися урочистості цього святкового дня концертною програмою, яка відбулася на Театральній площі.