×

Полтавці вшанували пам’ять Раїси Кириченко

З нагоди 76-ї річниці з дня народження видатної української співачки Раїси Кириченко відбулося урочисте покладання квітів. 14 жовтня поблизу пам’ятника артистці зібралися представники влади, громадських організацій, її колишні колеги, творча інтелігенція та небайдужа молодь, аби вшанувати «Берегиню української пісні».

З промовою до присутніх звернувся доцент ПНПУ ім. В. Г. Короленка, дослідник життя та творчості співачки Гліб Кудряшов, який підкреслив, що її життя – це маленька історія України:

– Вона являла нам прообраз України зі своїми переживаннями, стражданнями та боротьбою за місце під сонцем. Ця історія була сповнена досягнень та величі, звершень та здобутків на різних нивах життя. Зупевненістю можу сказати, що Раїса Кириченко з когорти великих українців. Тож вірю, що кожна квітка, покладена до її пам’ятника, – це поклик серця та поваги до мисткині та її надбання.

Також він зауважив, що такі заходи відбуваються щороку від моменту його відкриття у 2012 році. Гліб Кудряшов додав, що покладання бувають кілька разів на рік у пам’ятні для співачки дати, але квітів біля підніжжя завжди багато, адже місце часто відвідують туристи та молодята.

Ушанувати славетну землячку прийшла і полтавка Олена Войцехівська. Вона розказала, що кожного року приносить до підніжжя пам’ятника квіти:

– Це була видатна особистість та Людина з великої літери. А її пісні – це душаукраїнського народу. У них вона виспівала всі наші переживання та почуття, зазирнувши у глибини народу. Тож вважаю її творчість невмирущою та актуальною навіть у наш час.

Віддати шану прийшли і колеги Раїси Кириченко Володимир Марченко та Андрій Гринюк. Разом з нею вони співали у народному хорі «Калина», тож приходити до її пам’ятника вважають справою честі.

За словами Володимира Марченка, у повсякденному житті співачка була виваженою та скромною:

Вона ніколи не хизувалася популярністю та вела себе достойно та доброзичливо до людей. До неї часто підходили звичайні перехожі взяти автограф, і Раїса Опанасівна ніколи нікому не відмовляла. Душевна людина із золотим голосом, вона завжди була народною і з народом не лише у піснях, але й серцем. І хоч її майже 15 років немає з нами, будьте певні: вона завжди в наших думках та серцях.