×

Полтавці вшанували жертв голодоморів

У центрі Полтави зібралися сотні людей, щоб згадати про українців, які померли під час Голодомору. На акцію «Запалімо свічу» прийшли керівники області та міста, студенти, духовенство, представники громадськості та небайдужі жителі обласного центру.

Студенти Української Академії Лідерства пропонували перехожим на Театральній площі скуштувати суп із кори та коржики з трави, якими харчувалися українці під час Голодомору 1932-1933 років. Акція розпочалася о 15.00 годині. Студенти говорили про жахливу статистику під час Голодомору. 

Усіх невинно убієнних вшанували хвилиною мовчання.

Від Театральної площі полтавці з національними прапорами, жалобними стрічками, запаленими лампадками та колосками жита й пшениці пройшли центральною вулицею міста до Свято-Успенського собору, де помолилися за жертв голодоморів та виконали спільну молитву за Україну.

У соборі всім присутнім роздавали хліб у пам’ять про трагедію українського народу.

Також у центрі Полтави експонували виставку світлин і документів, що засвідчують геноцидний характер голодомору. Виставку створили фахівці Українського інституту національної пам’яті, – повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації.

Фото Олександра САЄНКА