×

Полтавці вибороли «золото» та «срібло» на Чемпіонаті світу з карате

Нещодавно у найбільшому мегаполісі Південної Америки місті Сантьяго, столиці Чилі відбувся відкритий Кубок Світу з кіокушин карате – «World Cup WKB». Змагання проходили серед дітей, юнаків, юніорів та дорослих у розділі «куміте» і «ката». Серед української збірної було двоє полтавців. Президент Полтавської обласної федерації Кіокушин Карате Олександр Костенко завоював «золото», а студент Української медичної стоматологічної академії Олександр Калінін – «бронзу» .

До Чилі українці прилетіли заздалегідь, тож мали час адаптуватися та ознайомитися з колоритом цього міста.

Олександр Костенко розповів, які екстремальні умови підготували їм чилійські закони:

– Нас здивували спалені будинки, автобуси, що просто стоять посеред дороги. У країні діє комендантська година, якої всі дотримуються. За день до змагань шість чоловік з команди повинні були проїхати до поліцейського відділку в багажнику машини, щоб отримати перепустку на пересування.

Соціальні катаклізми у столиці Чилі не завадили юним українцям вдало виступити на світовому форумі. 19 жовтня розпочалися бої. У запеклих та напружених боях українським каратистам довелося змагатися з найсильнішими суперниками світового рівня.

У фіналі суперником Олександра Калініна став бразилець з вищої вагової категорії. А Олександр Костенко провів три поєдинки з двома чилійцями та іспанцем.

Полтавці зазначили, шо підтримати їх збірну завітав Посол України й побажав удачі та гарних результатів.

Отже, у розділі «куміте» серед чоловіків у ваговій категорії до 75 кг перше місце виборов Олександр Костенко, а Олександр Калінін серед хлопців 16-17 років у ваговій категорії до 80 кг – третє.

Наступного року каратисти планують провести Чемпіонат у Полтаві. Орієнтовна дата змагань 16-17 травня. До участі запрошені спортсмени з Європи.

2 грудня начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Буцький особисто зустрівся з спортсменами та нагородив відзнакою Олександра Калініна, за високі здобутки в кіокушин карате.