×

Полтаву продовжують робити «золотою» у під’їздах будинків та на дитмайданчиках

Полтавці все частіше стали аналізувати діяльність нової коаліції міськради та управління ЖКГ. Останнім приводом для таких розмов став ремонт у будинку на вулиці Богдана Хмельницького за майже 1 млн грн та дитмайданчик на Героїв Ато,63, за понад 400 тис. грн. Тут навіть непотрібно мати економічної освіти, щоб зрозуміти, що полтавців знову ошукали.

Так, у будинку на вулиці Богдана Хмельницького вставили вікна та двері у трьох під`їздах. Згідно з інформацією на порталі публічних закупівель «ProZorro», за цим тендером на проєкт, матеріали і саму роботу витратили майже 1 млн грн із міського бюджету.

Депутат міської ради Віталій Павлій піддав сумніву вартість цих робіт. Приїхавши до будинку, у якому проводилися ремонтні роботи, він зробив прості арифметичні розрахунки:

– Якщо навіть брати найдорожчі німецькі вікна та двері, то увесь цей ремонт мав обійтися максимум у 450 тис. грн. Мало того, що Шамота разом з Удовіченком заробляють на таких ремонтах, так у них вистачає совісті піаритися на цьому за наші з вами бюджетні гроші. За 950 тисяч можна було замінити вікна не тільки в під’їздах, а навіть у квартирах.

Полтавці теж сумніваються в якості матеріалу та в тому, що всі кошти використали за призначенням. Марина Тараненко впевнена, що на цих вікнах хтось добряче нагрів собі руки:

– Думаю, що 1 млн грн – це дуже дорого. Нещодавно встановлювала склопакети в будинку, то фірма за 7 м балкону висотою 1,5 м нарахувала мені 14 тис. грн.

Полтавець Андрій Довгань теж певен, що за ці вікна та двері максимум можна було витратити 700 тис. грн, але не мільйон:

– Не думаю, що тут використали найдорожчий пластик, тристулкові склопакети та іноземну фурнітуру. Заміна вікон та дверей – справа гарна, але все повинне бути в розумних межах і чесно.

За словами полтавців, мало того, що раніше чиновники бюджетними грошима набивали кишені, а тепер ще й створили програму підтримки ОСББ. Відтак за завищеними тендерами зможуть оббирати людей вдвічі чи навіть утричі, адже 30% ремонту, згідно з програмою, мешканці будинку повинні оплачувати самостійно.

Така ж ситуація з дитячим майданчиком, що на Героїв АТО, 63. За словами Віталія Павлія, на цьому об’єкті чиновники поклали собі до кишені понад 100 тис. грн:

– За цей майданчик Шамота заплатив з міського бюджету 435 тис. грн. Проте на сайті виробника за такий просять 300 тис. грн. Зателефонувавши за вказаним номером, з’ясували, що на нього діє знижка до 20 відсотків. Різниця між тим, скільки заплатили, та реальною ціною цього майданчика понад 100 тис. грн.

Полтавці ж такою ситуацією обурені, адже наживатися за рахунок дітей соромно.
– Для них немає нині покарання. Вони все гребуть, гребуть і ніяк не наїдяться, вищі сили покарають їх. Ми, пенсіонери, живемо на дві чи дві з половиною тисячі. А ці мільйони собі крадуть. Треба таких судити. І чим швидше, тим краще, – нарікає пенсіонерка Галина Семенівна.

Ірина Сорока каже, що завищені ціни на дитячі майданчики можуть призвести до трагічних наслідків:

– Уявіть, що на матеріалах чиновники зекономили, поставивши завищену вартість, а зрештою ті ігрові конструкції вийдуть з ладу та, не дай Боже, травмують дітей. Тоді хто буде за це відповідати? Жадібність переходить уже всі межі.