×

Помічник народного депутата по 145-му виборчому округу Іван Ксенжук: «Робота зі зверненнями громадян – щоденна та нелегка»

Народний депутат від партії «Слуга народу» Андрій Боблях разом зі своїм помічником Іваном Ксенжуком продовжують роботу на 145-му виборчому окрузі. Тільки протягом двох минулих тижнів було проведено більш ніж 25 зустрічей з виборцями, під час яких до народного обранця та його помічника звернулося понад сотню осіб.

Іван Ксенжук розповів, що жителі округу звертаються з різноплановими питаннями – від таких, що стосуються реформи децентралізації, до бездіяльності місцевої влади в галузях ЖКГ та соціальній сфері, при цьому наголосивши, що жодне звернення не залишається без розгляду.

Так, особисті прийоми громадян відбулися в Полтаві, Котельві, Мачухівській ОТГ, Великій Рублівці, Милорадовому тощо.

Одне з найнагальніших питань – об’єднання громад у рамках реформи децентралізації. Нині існує перспективний план об’єднання ОТГ, однак деякі громади з ним не погоджуються, як-то у Великій Рублівці. Жителі цього села виявили бажання утворити в районі дві ОТГ, тоді як у перспективному плані – одна, з центром у Котельві. Та, щоб створити спроможну громаду, необхідно доєднати інші населені пункти, серед яких Милорадове. Днями відбулося засідання в селищі, де його жителі виявили свою волю щодо створення такої ОТГ. За результатами голосування більшість людей погоджується з таким планом. Тож невдовзі вирішиться питання щодо функціонування в Котелевському районні однієї чи двох спроможних ОТГ.

Надходили від жителів округу і скарги щодо роботи місцевих органів влади, адже не вирішуються нагальні питання розвитку громад. Більше того, відбувається відверте перешкоджання професійній діяльності окремих структур. Так, до народного депутата та його помічника звернулася директор Котелевського будинку культури. Вона розповіла, що голова районної державної адміністрації всіляко намагається перешкоджати злагодженій роботі організації, маючи на меті звільнення її з посади. Іван Ксенжук зауважив, що це питання буде детально вивчене та взяте на контроль.

Окрім того, надходили звернення й від працівників пружинного заводу в Котельві: люди систематично не отримують заробітну плату. Декого звільняють без виплати коштів. Така ситуація спостерігається і в Полтаві. Нині готуються звернення у відповідні структури щодо розв’язання цієї проблеми.

У Мачухівській ОТГ зверталися з проханням посприяти у залагодженні проблеми доступу до місцевого озера. Окрім того, необхідно розібратися з вирубуванням лісів, що несе за собою непоправні наслідки.

Під час особистого прийому громадян жителі Коломацької ОТГ зверталися з проханням видачі земельних ділянок. Нині направлене звернення до голови ОТГ.

Багато питань виникає у аграріїв у зв’язку з земельною реформою. Іноді обговорення цього питання викликає агресивну поведінку аграріїв через нерозуміння суті самої реформи, іноді справа доходить до погроз народному депутатові та його родині. Тож проводяться зустрічі з селянами з роз’ясненнями положення закону щодо обігу земель та вислуховувались їхні пропозиції.

Іван Ксенжук зауважив, що під час особистих прийомів громадяни також звертаються по допомогу у вирішенні питань соціального захисту дітей з інвалідністю, житлових питань, проблем у галузі ЖКГ тощо.

– Робота зі зверненнями громадян – щоденна та нелегка. Адже проблем багато, і всі вони потребують розв’язання, – наголосив Іван Ксенжук. – Звичайно, жодне звернення, прохання чи скарга не залишаться поза увагою! Більшість зі звернень відносяться до повноважень органів місцевої влади. Тож стукаємо у двері до відповідальних, направляємо звернення, проводимо зустрічі, щоб вирішити питання, з якими звертаються люди. Ми зробимо все, щоб нагадати чиновникам про їхню присягу служити на благо територіальної громади та змусити їх працювати!

Ініціатива «Чому так?» як шлях привернення уваги влади до найгостріших проблем міста

Окрім офіційних звернень до владних структур щодо проблем містян, які потребують оперативного розв’язання, помічник народного депутата започаткував ініціативу «Чому так?», аби привернути увагу влади до питань, які роками не мають вирішення і чомусь залишаються поза увагою.

– Як показує практика, влада починає працювати над проблемою тільки тоді, коли та набуває широкого розголосу. До того вона вперто ігнорується. Тож чому б не запитати у полтавців про проблеми, які їх роками турбують, і не вивести на широкий загал, щоб можновладці нарешті звернули увагу на них?

Важливе питання для Полтавщини – розвиток енергонезалежності

Не залишатися осторонь важливих питань для розвитку Полтавщини та брати активну участь у забезпеченні реалізації найкращих ініціатив – одне з пріоритетних завдань.

Так, питання енергонезалежності, співпраці газовидобувників обговорювали під час Форуму соціального партнерства, у якому взяли участь і Андрій Боблях з помічником. Також участь в обговоренні брали представники органів місцевого самоврядування та бізнесу.

– Полтавщина нині беззаперечний лідер газовидобувної галузі в Україні. Аби ця тенденція зберігалася, а ефективність зростала, необхідне тісне партнерство влади та бізнесових структур у цьому питанні. Адже така робота, упевнений, стане запорукою розвитку газовидобувної та інших галузей за рахунок надходження податків. А це оновлена інфраструктура, розвиток культури, туризму, освіти тощо, – зауважив Іван Ксенжук.

Аби наочно ознайомитися з роботою газовидобувних компаній, Андрій Боблях та Іван Ксенжук спільно з головою облдержадміністрації Олегом Синєгубовим відвідали виробничий об’єкт АТ «Укргазвидобування» в Опішні. Оглянули насосний блок, що складається з трьох бурових насосів, ознайомилися з роботою очисних систем.

Процес буріння на свердловині здійснюватиметься новим сучасним верстатом. Видобуватимуть тут газ та газовий конденсат. На сьогодні буровий верстат на етапі тестування, уже невдовзі його запустять у роботу. За попередніми підрахунками, тут видобуватимуться близько 100 тисяч кубометрів сировини за добу.

Земельна реформа – одне з найгостріших питань

Питання земельної реформи досі викликає жваве обговорення та занепокоєння громадян. Його обговорювали і на Форумі щодо запровадження ринку землі за участі заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького та уповноваженого президента із земельних питань Романа Лещенка, сільгоспвиробників, фермерів. Такі форуми проводяться по всій країні. Їхня мета – зібрати думки господарників, щоб у подальшому вдосконалити законопроєкт, внести необхідні правки та доопрацювати. Нині робота зі зверненнями громадян та реалізацією ініціатив для розвитку міста та округу триває.