×

Понад сотня полтавців поклало квіти до пам’ятника козацької слави

14 жовтня вся Україна відзначила День українського козацтва. Це свято не оминуло й Полтаву. О десятій годині ранку біля пам’ятника Загиблим українським козакам полтавці вшанували загиблих козаків та воїнів хвилиною мовчання. А потім без офіційних промов поклали квіти.

Перед пам’ятником активісти тримали кількаметровий вишитий оберіг. Його принесла полтавка Зоя Коваленко, яка й розповіла, скільки часу витратила на цю роботу:

– Спочатку власноруч вишила тільки обриси герба, портрети Шевченка, Франка та прапори. Потім на карті позначила назви «Полтава», «Канів», «Київ» і відвезли оберіг на фронт. Там кожен мав вкласти частину своєї енергетики та вишити щось своє. Два роки 22 майстри з різних областей України працювали над полотном, аби військовослужбовці на Сході пам’ятали, наскільки квітучий і дивовижний наш край.

До покладання долучився полтавець Василь Нетребко. Чоловік зазначив, що в Україні ще не перевелися козаки:

– Я впевнений: козацькому роду нема переводу. Як вони були козаками, так ми, українці, ними й залишимося.

А прадід полтавки Ніни Фоменко Олександр Мороз був писарем Зіньківського козацького полку. Для її сім’ї відзначення цього дня нагадує про те, що потрібно завжди пам’ятати про свій рід:

Я пишаюся тим, що мої прадіди та прапрадіди були відважними козаками. Їхній дух оберігає нашу велику дружну родину й нині.