×

Портулак городній: як боротися з бур’яном

З початку літа і до середини вересня на городах можна побачити  портулак  – трав’янистий бур’ян,  якого  важко позбутися.  Рослина квітне маленькими жовтими суцвіттями. Квітучий яскравий килим виглядає дуже привабливо, але краще позбутися його якомога швидше. В одному грамі міститься більше 3000 насіння. Розподілившись по городу, вони можуть сходити ще 10 років. Портулак відрізняється «живучістю», тому городники досі шукають нові методи боротьби з цим бур’яном.

Товсті стебла  бур’яну пронизують землю, як змії, створюючи враження  килима. У висоту рослина досягає не більше 20 см, основні сили йдуть на зміцнення кореневої системи. Листя допоможуть визначити, який сорт росте на вашій ділянці. У дикого портулаку вони м’ясисті і соковиті, як лопатки. У культурного виду листя гостренькі, подовжені.

Як з будь-яким іншим бур’яном, боротися з дандуром на городі можна двома методами – механічним і хімічним. Найголовніше правило в цій справі – не зволікати. Не можна допускати буйного розростання бур’яну на грядках, а тим більше допустити його цвітіння. Як тільки ви виявили маленькі товсті паростки, починайте прополювати землю. Цей процес дуже трудомісткий. Дандур може сходити по 3-4 рази за сезон. Зазвичай це відбувається при підвищенні температури до 25 градусів.

Після поливу висаджених рослин сходять всі бур’яни, і дандур не виняток. Тому обов’язково пройдіть на наступний день після дощу або поливу і перегляньте свої володіння.

До хімікатів та гербіцидів дандур виробив стійкий імунітет.

Механічні способи боротьби

Всі ефективні методи механічної боротьби з портулаком можна поділити на:

  • Регулярне прополювання городу.
  • Мульчування.

Найголовніше правило у цій справі – не зволікати. Не можна допускати буйного розростання бур’яну на грядках, а тим більше допустити його цвітіння. Як тільки ви виявили маленькі товсті паростки, починайте прополювати землю. Цей процес дуже трудомісткий. Дандур може сходити по 3-4 рази за сезон. Зазвичай це відбувається при підвищенні температури до 25 градусів. Після поливу висаджених рослин сходять всі бур’яни, і дандур не виняток. Тому обов’язково пройдіть на наступний день після дощу або поливу і перегляньте свої володіння. До хімікатів та гербіцидів дандур виробив стійкий імунітет.