×

Пошкоджено лічильник обліку води – як нараховуватиметься сплата

У мене пошкоджено лічильник обліку води, а саме табло з цифрами. Боюсь, що звинуватять у тому, що відмотував лічильник. Зараз немає ніякої заборгованості за послугами водопостачання.

Відповідає Зоя Жадан, начальник Кремінського бюро правової допомоги.

Ваші права, обов`язки та відповідальність як споживача послуг регламентуються Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630. Відповідно до пунктів 17, 21 Правил, послуги з водовідведення оплачуються споживачем з розрахунку обсягу витрат холодної та гарячої води згідно з нормативами споживання або показаннями засобів обліку води.

У разі відсутності у квартирі та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку води і теплової енергії плата за надані послуги справляється згідно з установленими нормами споживання: з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення – з розрахунку на одну особу та на ведення особистого підсобного господарства.

Інші наслідки користування названими видами послуг без засобів обліку або несанкціонованого втручання і підключення до мережі не передбачені.

Якщо постачальник вас звинуватить у тому, що ви «відмотали воду» це можна оскаржити: спочатку листом (обов’язково письмово), а потім, якщо це не допоможе, то позовом до суду. Але наразі зарано говорити про звинувачення, якщо ви самостійно і практично відразу повідомите,  про те, що у вас склалася така ситуація з лічильником.