×

Позачергова 27-ма сесія міськради пройшла під протести підприємців та полтавців

4 жовтня в Полтавській міській раді відбулася позачергова 27-ма сесія сьомого скликання. На засіданні депутати розглянули понад 70 питань.

Перед початком та впродовж сесії під стінами міськради проводилися акції протесту приватних підприємців. Вони протестували як проти незаконного закриття МАФів, так і щодо обмеження продажу алкоголю після 22.00. Голова ГО «Підприємці Полтавщини» Євген Дикань зауважив, що його більше турбує не так сама заборона продажу спиртного вночі, як заборона виносити придбаний і, наприклад, недопитий у кафе чи ресторані алкоголь:

– Ми проти подібної заборони. Це не тільки не розв’яже проблему, але й підштовхне багато кого на купівлю підпільного питва без маркування та акцизу, що не лише незаконно, але й може бути небезпечно для життя. Тим паче, що із такими обмеженнями почнуть процвітати підпільні продажі спиртного представниками деяких професій, що лише погіршить ситуацію в Полтаві.

Традиційно перед розглядом питань порядку денного слово надали містянам. Під час громадських звернень люди скаржилися на аварійні будинки та просили депутатів вплинути на управління ЖКГ. Жителька аварійного будинку на вулиці Стрітенській, 33, Любов Літус зі сльозами на очах просила допомогти відремонтувати аварійний будинок, який, за її словами, може в будь-який момент зруйнуватися.

Після чого всім присутнім зачитали заяву депутата з команди Андрія Матковського Тетяни Паутової. У ній депутат зазначила, що бажає продовжити свою діяльність як позафракційна чиновниця. Додамо, Тетяна Паутова стала депутаткою нещодавно, замість Володимира Печериці, який склав повноваження.

Далі Андрій Матковський вийшов до трибуни та заявив, що поки не коментуватиме заяву Тетяни Паутової. А порекомендував «давати протокольні доручення щодо виступів громадськості про дахи, які протікають і решту». За його словами, 90% виступів на сесіях міськради стосуються ЖКГ. Він запропонував на засіданні виконкому заслухати звіт щодо виконання програми ЖКГ, а також дати можливість відвідувати такі засідання громадськості. Також він підкреслив, що за часів Олександра Мамая сфера ЖКГ працювала краще, ніж зараз.

Перед розглядом питання про створення департаментів у міськраді Андрій Матковський заявив, що їхня фракція виступає проти ряду питань, що стосуються збільшення апарату міської ради та виконкому на 25 осіб. Підкреслюючи те, що раніше в міській раді штат був близько 300 працівників, то зараз – понад 500.

Заступник голови найбільшої фракції у Полтавській міській раді Олександр Глазов з трибуни зачитав звернення республіканців, які закликали від надмірної політизації та перелічили здобутки начальниці управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому Олени Бабенко, яку через укрупнення управлінь планують звільнити. У своєму зверненні молодь виступила категорично проти надбудов над молодіжним управлінням. Депутата прийшла підтримати молоді полтавці, які тримали в руках відповідні плакати.

Олександр Глазов підкреслив, що не розуміє навіщо створювати надбудови над управліннями, організовуючи департаменти.

Проте полтавську молодь ніхто не почув. І депутати однаково проголосували за роздуття бюрократичного апарату міськради, створення нових департаментів.

Також серед найбільш обговорюваних питань на сесії були питання про внесення змін до показників міського бюджету на 2019 рік, питання про внесення змін до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою м. Полтави на 2019 рік, а також питання про встановлення обмежень продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у Полтаві.

Після тривалих словесних перепалок депутати більшістю голосів проголосували за обмеження нічного продажу алкоголю – придбати відповідні напої вночі можна буде тільки у закладах ресторанного господарства, але не виносити напої із собою з 22.00 до 8.00.