×

Працівники СБУ заарештували полтавця, який розпалював міжетнічні конфлікти

Про це 28 жовтня повідомив  пресцентр відомства СБУ. Завдяки їхній оперативній роботі стало відомо, що за завданням російських «кураторів» мешканець Полтави в одній із заборонених соціальних мереж адміністрував п’ять інтернет-спільнот. Він розміщував на сторінках матеріали із закликами до молоді, зокрема неповнолітніх, приєднуватися до радикальних формувань.

Гроші за контент зловмисник отримував з РФ від адміністраторів шовіністичних спільнот, які контролюються спецслужбами країни-агресора. За завданням «замовників» учасники груп мали провокувати міжетнічні конфлікти через силові провокації представників національних меншин.

Відповідно до цього у межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) та ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України правоохоронці затримали полтавця у його помешканні.

– За матеріалами СБУ рішенням суду його визнано винним у скоєнні злочину. Також до відповідальності притягнуто інших осіб, причетних до протиправної діяльності, – йдеться у повідомленні на офійному сайті СБУ