×

Православна Церква України закликала вірян не вирубувати ялинки до свят

-Ялинка, як і будь-яке інше дерево, рослина чи тварина, є тим Божим творінням, яке разом із людиною радіє події Різдва – приходу в світ Самого Творця. І правильніше, щоби цій події Боговтілення Його творіння раділи живими, – пише ПЦУ на своїй сторінці у Facebook.

Як альтернативу, пропонують прикрашати живу ялинку, що росте на подвір’ї, або придбати ялинку у горщику – таку рослину потім можна буде висадити в землю. Також, це може бути композиція із хвойних гілок, які можна зв’язати у форму ялинки: обламування гілок сосен чи ялин не шкодить лісу. Цікавим і креативним варіантом пропонують й імпровізоване новорічне дерево з усього, що є під рукою в домі: книги, ялинкові прикраси, кімнатні рослини, фрукти й солодощі, іграшки, різноманітне хатнє приладдя тощо. Штучна ялина – теж альтернатива зрубаній, адже, купуючи її, ви не знищуєте живі дерева, до того ж, вона може слугувати вам новорічною окрасою років 10-20. Але потрібно пам’ятати про правильну її утилізацію, яка би не шкодила довкіллю.

Разом з тим, в ПЦУ зазначають, що підготуватись до свята – це не означає купити ялинку. Підготуватись до свята слід духовно:

-А взагалі, міркуючи про підготовку до святкування, варто насамперед запитати себе: чи ялинка – головний атрибут святкування події Різдва Христового? Чи підготувалися ви, насамперед, духовно до відзначення цього свята: дотримувались посту, примирилися з ближніми, у сповіді щиро покаялися у гріхах, прикрасили себе добрими вчинками, милосердям та любов’ю? Адже Різдво Христове – це набагато більше, аніж зовнішньо створений святковий настрій. Найперше – це істинна, жива віра в живого Бога і прагнення жити в гармонії не лише з Ним, але й з усіма Його створіннями – природою.