×

Правила використання масок у літню пору

На всій території України встановлено «зелений» рівень епідемічної небезпеки. У таких умовах дотримуватися маскового режиму потрібно:

▪ у громадському транспорті та під час масових заходів або відвідин приміщень;

▪ робота закладів громадського харчування, розважальних закладів, кінотеатрів та залів інших сфер культури, проведення інших масових заходів дозволяється за умов носінням масок та забезпечення засобами індивідуального захисту працівників.

🔸 Захисну маску слід змінювати, якщо на неї потрапили біологічні рідини або вона стала вологою. Улітку це відбувається частіше. Це ж стосується і використання респіратора.У теплому і вологому середовищі, яке утворюється на поверхні маски чи респіратора, створюються ідеальні умови для розмноження патогенних мікроорганізмів, які потрапляють туди із зовнішнього середовища або видихуваного повітря.

Тому майте завжди запасні маски і змінюйте їх частіше!Одягайте маску навіть і на відкритому повітрі, якщо у вас немає змоги дотримуватися рекомендованої фізичної дистанції 1–1,5 метра від інших.

Носіть маску в місцях скупчення людей, коли ви:

🔸 тісно контактуєте з іншими людьми з-поза вашого домогосподарства, наприклад, зустрілися з друзями й сидите в тісному колі на лавочці чи траві;

🔸 перебуваєте на дитячих майданчиках;

🔸 стоїте в черзі за кавою тощо.

Тепла погода — це додатковий привід уважно дотримуватись правил використання захисних масок. А саме:

🔹Переконайтеся, що ваша маска повністю закриває й ніс і рот. А не висить на підборідді, під носом або лише на носі, на одному вусі чи на руці.

🔹 Не торкайтеся зовнішньої сторони маски під час її носіння;

🔹 Знімайте маску за резинки, не торкаючись її передньої частини та шкіри обличчя;

🔹 Не використовуйте одноразові маски повторно;

🔹 Після зняття, або доторку до використаної маски, слід помити руки з милом або обробити їх спиртовмісним антисептиком.

Не забувайте мити руки водою з милом принаймні 20 секунд після того, як ви перебували в громадському місці, чхали чи кашляли. Якщо такої змоги немає, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, що містить щонайменше 70% спирту.

Якщо у вас або ваших близьких є симптоми грипу або COVID-19, залишайтеся вдома.Бережіть своє здоров’я та здоров’я інших — носіть маски правильно!

Як носити медичну маску та рукавички https://bit.ly/3p3tnS6