×

Представники «Рідного міста» публікують фальшиві рейтинги, не соромлячись використовувати прізвища померлих соціологів

Ви, напевно, вже бачили у місцевих ЗМІ статті про те, що лідер партії «Рідне місто» Олександр Удовіченко з великим відривом проходить у другий тур виборів міського голови Полтави. У матеріалах посилаються на відомі соціологічні компанії та вставляють цитати авторитетних дослідників. Як, наприклад, директорки Фонду «Демократичні ініціативи» Ірини Бекешкіної, яка «прогнозує» лідеру «Рідного міста» перемогу. Ось тільки в цих компаніях про дослідження не знають. А відома соціологиня померла від наслідків коронавірусу ще навесні.

Цинічні політики не гребують використовувати її ім’я і нині. Прогнози з того світу Нещодавно в одному з полтавських ЗМІ з’явилася чергова стаття про майже беззаперечну перемогу над конкурентами лідера партії «Рідне місто» Олександра Удовіченка. Автор матеріалу переконує читача: колишній голова Полтавської ОДА та член «Партії регіонів» не лише впевнено виходить до другого туру виборів міського голови, але й має всі шанси перемогти.

За даними Фонду «Демократичні інституції» (як дуже схоже на відомий в Україні Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Кучеріва, вам не здається?!!), Олександр Удовіченко вже тепер має 25,5% підтримки виборців. Тоді як найближчий конкурент – Олександр Мамай – посідає друге місце зі значно скромнішими 20,6% потенційних голосів. До того ж про цілком імовірну перемогу Удовіченка у виборчих перегонах говорить і «очільниця» Фонду «Демократичні інституції» Ірина Бекешкіна.

– Електоральні тенденції, скоріш за все, не зміняться. Вихід Удовіченка на перше місце органічний і пояснюється запуском останньої мобілізаційної стадії кампанії. Мамай, так би мовити, «перегрів» своїх виборців постійними святами, не вдаючись до змістовного позиціювання. Такий підхід тим більше помилковий з огляду на другу хвилю COVID-19, – пояснює виборчі тенденції Ірина Бекешкіна. У читача складається враження безальтернативності голосування за Олександра Удовіченка.

Адже перемогу лідеру «Рідного міста» прогнозують відомі на всю Україну соціологи. Але є одне «але»: Ірина Бекешкіна (яку піарники «Рідного міста» підписали як керівницю Фонду «Демократичні інституції», що дуже співзвучно) пішла з життя ще в березні цього року. І саме через ускладнення від коронавірусу, на який посилається у «власному» коментарі. Тож або піарники Удовіченка вийшли на контакт з пані Бекешкіною у потойбіччі, або ж просто цинічно брешуть виборцям, використовуючи прізвище відомої дослідниці навіть після її смерті. Що насправді вважається надлюдським цинізмом!

Реальна картина не втішна для «Рідного міста» Та навіть якби відома соціологиня була жива, вона навряд чи позитивно оцінила б шанси Олександра Удовіченка на перемогу у виборах. Міркуйте самі: за два роки, що Полтавою керують Олександри Шамота та Удовіченко, у місті занепадає житлово-комунальна галузь, є постійні проблеми з громадським транспортом, а нині ще й із забезпеченням лікарень у пандемію COVID-19. З «досягнень» цих «потужних управлінців» згадується лише так званий «фонтан за мільйон доларів». Та й той протікає, яскраво характеризуючи правління Шамоти-Удовіченка загалом. На ділі ж маємо не лише розбитий громадський транспорт, якого завжди бракує в години пік, та розбиті тротуари у різних районах міста, а й заповнені по вінця міські лікувальні заклади, де вже не можуть дати ради пацієнтам, ураженим коронавірусом. І на фоні такої роботи «господарників» в Удовіченка зростає рейтинг? У це можуть вірити хіба що сам лідер «Рідного міста», його однопартійці та піар-менеджери. Тому й «клепають» у команді замовні «соцопитування» одне за одним, аби хоч якось перетягти виборця на власний бік, причому підробляють не лише результати опитувань, де малюють Удовіченку сприятливі рейтинги.

 Представники «Рідного міста» навіть створили фейкову сторінку відомої дослідницької компанії «SOCIS – Центр соціальних та маркетингових досліджень». У справжньому «SOCIS» тоді на шахраїв поскаржились, зауваживши, що жодних досліджень для Удовіченка і компанії не проводили, а сторінка у соцмережах, з якої «дані» поширювалися, підробна. Скільки мотузці не витися… Як кажуть мудрі, брехнею світ пройдеш, та назад не повернешся. Членам команди «Рідного міста», схоже, варто задуматися над цими словами. Адже жоден шахрайський рейтинг не змусить полтавців підтримувати Олександра Удовіченка, якщо немає реальних результатів його роботи.

Сергій ПЕТРЕНКО