×

Предстоятель ПЦУ Епіфаній вручив полтавцям премію Паїсія Величковського

27-28 листопада відбулися урочистості з нагоди Дня пам’яті преподобного Паїсія Величковського. На святкування до Полтавської єпархії з візитом приїздив Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. За ці дні він очолив святкові богослужіння та вручив єпархіальні премії.

Спадок Паїсія – сотні богословських та філософських праць. Про це розповів у своїй промові патріарх Епіфаній:

– Життя Преподобного Паїсія – приклад відданого служіння людям і привід вірянам зібратися разом. Він був зразковим монахом, який відновив інститут духовного наставництва старших ченців.

Архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір додав, що Преподобний Паїсій став духовним лідером для покоління ченців, які відроджували духовність:

Нещодавно в стінах Київської Православної богословської академії ми проводили перший Паїсіївський форум чернецтва ПЦУ. Там пролунала фраза, що ченці – добровольці, які часто не знають чи не вміють щось робити у протистоянні з ворогом. Але їх об’єднує вчення Величковського – присвятити своє життя єднанню з Богом.

Розпочали захід зі святкової літургії у Свято-Успенському кафедральному соборі, під час якої Митрополит Епіфаній освятив пам’ятну дошку, присвячену історії церкви. А завершили в обласному музично-драматичному театрі ім.М.В.Гоголя. Там відбулося вручення єпархіальної премії Паїсія Величковського. Її лауреати – науковці, меценати, письменники, громадські діячі.

Уперше премію присвоїли посмертно українському політику Тарасу Кутовому в номінації «Громадська діяльність». Екс-міністр аграрної політики був благодійником Свято-Успенського кафедрального собору в Полтаві, храму Івана Предтечі у Лохвиці, будівничим Свято-Троїцької церкви на Полтавщині.

У номінації «Література» переміг краєзнавець та літератор Іван Дудник, який дослідив маловідомі факти з життя та творчості Тараса Шевченка.

Переможець у діяльності «Мистецтво» – різьбяр Юрій Панкевич. Він працює в галузі сакрального мистецтва, співавтор іконостасу дзвіниці Свято-Успенського собору та Покровської церкви Полтави. Лауреатом став також митець Віктор Узбек – заслужений художник України, скульптор малих форм та медальєр, лауреат премії ім.М.Ярошенка та автор нагрудних знаків «Преподобний Паїсій Величковський».

У номінації «Наука» переміг дослідник козацької України та професор педагогічного університету Ігор Сердюк.

Відзнаку «Духовне відродження» отримав протоієрей Богдан Гринів – доктор богослов’я, багатолітній викладач Волинської богословської академії, священнослужитель, настоятель парафії Православної Церкви України усіх Святих у Миргороді.

Предстоятель ПЦУ Епіфаній зазначив, що зовсім скоро в Україні відзначатимуть річницю визнання автокефалії церкви:

– Якщо ми згадаємо минулий рік, то тоді говорили про майбутнє нашої єдиної Помісної Православної церкви України. І ніхто на той час не міг дати чіткої відповіді – чи об’єднаємось ми, чи будемо мати єдину Помісну Православну церкву. Господь почув наші прохання і дав нам великий дар – визнання нашого автокефального статусу з боку Вселенського Патріарха.

У межах свого візиту Митрополіт Епіфаній зустрівся з головою ОДА Олегом Синєгубовим. Під час бесіди вони обговорили пріоритетні напрямки щодо культурного та духовного розвитку Полтавщини.