×

У Києві премію імені Короленка ще не вручили, а в Полтаві уже

Це вже стало доброю традицією: вересневого дня, напередодні Дня міста, полтавські шанувальники творчості Володимира Короленка збираються на його обійсті, в садибі-музеї, аби вшанувати лауреатів щорічної міської премії, що носить ім’я письменника-гуманіста.  До речі, премію цю називають у нашому місті «найдемократичнішою», оскільки навіть «віковий діапазон» її не обмежується певними рамками, адже лауреатами можуть стати як знані і авторитетні люди, так і школярі чи студенти.

Одним із перших привітав Олену Опанасюк з відзнакою заслужений майстер народної творчості України Євген Пилюгін.

Ось і цього року, наприклад,  у номінації «За глибокі знання життєвого шляху і творчої спадщини В.Г. Короленка» лауреатом першої премії стали школярі Софія Павлій (ЗЗСО №5), Юлія Царенко (ЗЗСО №11) та Ірина Похно (ЗЗСО №29), а  у номінації «За вагому благодійну роботу в справі розвитку спонсорства та меценатства» – знаний майстер народної творчості Олена Опанасюк.

Жінка давно займається соломоплетінням, вона учасниця багатьох   всеукраїнських виставок та фестивалів. Цікаво, що жито – як один із основних матеріалів для своїх робіт – теж вирощує власноруч.

Так само, як і наші предки колись, скошую своє жито серпом, коли колосочки тільки починають цвісти, – розповідає Олена Віталіївна. – Сама в’яжу потім снопи, сушу їх на сонці, що додає різних відтінків. А потім «оживляю» цю солому у своїх творах!

У номінації «За активну популяризацію життєвого шляху і літературної спадщини В.Г.Короленка» премію здобула  доцент кафедри соціальної і корекційної педагогіки ПНПУ імені В.Г.Короленка Любов Куторжевська. Видавець, фотохудожник і дослідник Сергій Говоров  відзначений премією у номінації «За пропаганду творчої спадщини письменника В.Г.Короленка, ідей демократії і гуманізму, дотриманню прав і свобод  України».

Нагородами відзначено також лауреатів пленерного живопису «Туристичними стежками Полтави».

До речі, наша короленківська премія – не єдина в Україні. Існує ще й премія імені Короленка Національної спілки письменників, заснована 1990 року. Цього року її ще не вручали, а торік  лауреатом став одеський драматург і письменник Олександр Мордань  за книгу «Черга».