×

Презентували журнал «Локальна історія» в Полтаві

3 жовтня в приміщенні ГО «Нова Полтава» за сприяння «Полтавського історичного товариства» відбулася презентація журналу «Локальна історія».

«Локальна історія» – перший і поки що єдиний глянцевий історичний журнал в Україні. Він став продовженням медійного проекту «Локальна історія», реалізованим Українською Галицькою Асамблеєю (УГА). Протягом останніх шести років його учасники досліджували історію локальних місць – сіл та містечок Західної України. У рамках проекту проводиться збір свідчень автохтонів, які були сучасниками й очевидцями важливих історичних подій минулого століття. Відбувалися аудіозапис та відеофіксація спогадів старожилів, переведення на електронні носії та відновлення давніх фото і документів.

Розповідаючи про журнал, його головний редактор Віталій Ляска зазначив, що він для тих, хто хоче читати українською про українську історію та самих українців:

– Ми хочемо, щоб люди різного віку й соціального статусу читали про історію. Плануємо виходити щомісяця, найважливіші для нас реакція та підтримка читачів.

Тематика журналу не обмежується історією Галичини – кожен номер містить матеріали щодо історії різних регіонів України. Серед найбільш обговорюваних статей, які вже вийшли друком, – текст про мандрівницю та журналістку початку ХХ ст. Софію Яблонську, історія художника Никифора Дровняка, інтерв’ю зі Сергієм Жаданом, Оксаною Забужко та Мустафою Джемілєвим.

– Тривалий час працювали з усною історією. Зрозумівши, що в Україні немає україномовного глянцевого журналу, вирішили спробувати це зробити, – підкреслює співзасновник журналу Іван Спринь.

А також Віталій Ляска познайомив полтавців з структурою інтернет-порталу «Локальна історія»:

– Ми робимо прив’язку до певних населених пунктів, формуємо їх на карті. Історія села подана за західним принципом репрезентації історії. На сьогодні в нас понад 50 тисяч прізвищ людей, які були не лише в УПА чи не лише вивезені, а й були активними в міжвоєнному часі, очільниками «Просвіти», «Сокола» й іншими діячами.