×

Президент нагородив кращих спортсменів – наших земляків

Володимир Зеленський з Олександром Хижняком після вручення нагороди.

16 липня Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою в Олімпійському навчально-спортивному центрі «Конча-Заспа» вручили державні нагороди членам юнацької збірної України (U-20) з футболу, яка перемогла на чемпіонаті світу в Польщі. Нагородами відзначили і медалістів ІІ Європейських ігор, на яких Україна посіла загальнокомандне третє місце.

Особливо приємно, що серед них є й полтавці.

Так, орденами «За заслуги» II ступеня відзначено чемпіонів з боксу Олександра Хижняка та Віктора Вихриста, чемпіона з греко-римської боротьби Жана Беленюка, срібного призера з веслування на байдарках і каное Олега Кухарика, які представляли Полтавщину на II Європейських іграх. Орденом княгині Ольги III ступеня нагороджено чемпіонку з легкої атлетики Ольгу Ляхову та чемпіонку з веслування на байдарках і каное Людмилу Кукліновську.

Почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» присвоєно тренеру Жана Беленюка Володимирову Шацьких, Людмили Кукліновської та Олега Кухарика Олександру Симонову, тренеру Віктора Вихриста Олександру Ляхову, тренеру Ольги Ляхової Тетяній Ляховій та тренеру Олександра Хижняка Олександру Хижняку-старшому. Його відзначено також медаллю «За працю і звитягу».

– Я пишаюся тим, що живу з вами в одній країні, в один час, – зазначив, вітаючи спортсменів, Володимир Зеленський. – Хоча, на мою думку, держава для вас, спортсменів, робила замало. Ми хочемо це змінити – ставлення і до вас, і до спорту.

Він зазначив, що після приїзду до «Конча-Заспи» отримав інформацію про невеликі стипендії українських спортсменів, тож пообіцяв розв’язати цю проблему.

– Я знаю, що у вас дуже маленькі спортивні стипендії. Ми їх збільшимо. Обов’язково допомагатимемо вам. Кажіть про проблеми – будемо розв’язувати, – наголосив президент.

А ось що розповів про цю зустріч нашому кореспонденту сам Олександр Хижняк:

– Усе відбувалося у неформальній, дуже невимушеній і дружній обстановці. Нагороди нагородами, але найбільша приємність – це, звісно, саме спілкування: і з друзями-спортсменами, і з президентом та його дружиною. До речі, вручаючи нагороду, Володимир Зеленський не лише привітав, але й зазначив, що вони стежать за моїми виступами, завжди вболівають. Вважаю, що це нагорода і для всіх полтавців, яким теж завдячую своїми успіхами. Велику вдячність висловлюю і міністру молоді та спорту України Ігорю Жданову, з яким у мене є прямий зв’язок, тож завжди можна очікувати на допомогу і підтримку.
Цікаво, що Олександр Хижняк того дня одержав аж дві нагороди: Ігор Жданов вручив йому ще й орден «За заслуги» ІІІ ступеня. Олександр, до речі, не без іронії згадує, що цим орденом він був нагороджений ще 2017 року, після перемоги на чемпіонаті Європи, однак відзнака чомусь «загубилася» у чиновницьких кабінетах, тож лише тепер про неї згадали. Як кажуть, нагорода знайшла героя.

Про свої найближчі плани він говорить так:

– Нині наша основна мета – підготовка до Олімпіади-2020. Це вже буде друга спроба взяти участь у найпрестижніших змаганнях планети. На жаль, 2016 року не вдалося потрапити до Ріо-де-Жанейро. Може, через юний вік чи погану підготовку, але так склалося. Тепер же ми налаштовані по-іншому, бо є і досвід, і певні здобутки. А поки що тривають напружені тренування, на черзі навчально-тренувальний збір у «Кончі-Заспі» перед чемпіонатом України, де перемога має стати перепусткою до ліцензійних турнірів за право взяти участь у Олімпіаді-2020.

Тож від імені наших читачів вітаємо Олександра з черговою нагородою і чекаємо чергових перемог!