×

Пріоритети і плани Полтавщини на 2020 рік

Оскільки конструктивний діалог і прозорість діяльності – головні правила моєї роботи, хочу поінформувати громаду про ті заходи, які заплановано для розвитку області у 2020 році.

По-перше, 2020 рік буде роком подальшого наведення порядку, боротьби з корупцією та приборкання тіньової економіки. З перших днів роботи нової влади області ми виявили системні порушення та зловживання у сферах капітального будівництва, зокрема дорожнього, використання природних ресурсів, землекористування, землеустрою, охорони довкілля, лісового господарства, поводження з відходами, використання та охорони водних ресурсів, управління державним та комунальним майном. За вказаними фактами я особисто подав понад 100 запитів до правоохоронних та контрольних органів, а також надав близько 30 доручень структурним підрозділам ОДА та керівникам РДА. На сьогодні є відкриті кримінальні провадження, перевірки з боку контрольних і правоохоронних органів, подання про зміну керівників тощо. Відповідна робота буде продовжена.


По-друге, відповідно до доручення президента України Володимира Зеленського 2020 рік має стати на Полтавщині Роком будівництва. Область має перетворитися на один великий будівельний майданчик. Тож упродовж року буде добудовано та здано в експлуатацію 28 амбулаторій і 26 нових центрів надання адміністративних послуг. Буде завершено 58 розпочатих інвестпроєктів, у рамках реалізації яких буде створено 840 нових робочих місць, у тім числі 26 проєктів і 250 нових робочих місць в агропромисловому комплексі. Крім того, управління капітального будівництва ОДА запланувало завершення будівництва та введення в експлуатацію ще 27 медичних, спортивних, культурних та освітніх закладів на території області.

У рамках реалізації проєкту президента України «100 дитсадків, шкіл, стадіонів» визначено перелік з 15 об’єктів (п’ять шкіл, п’ять садків та п’ять стадіонів), які заплановано до реалізації у 2020 році, а також 15 проєктів на 2021 рік. Отримано гарантійні зобов’язання щодо співфінансування цих об’єктів у 2020 році з місцевих бюджетів, забезпечено включення семи із 15 об’єктів до реалізації за рахунок коштів ДФРР.

Варто також зазначити, що під великі проєкти, як-то побудова сміттєпереробного заводу, модернізація й обслуговування водоканалів, розвиток аеропорту «Полтава» тощо, уже шукають потужних іноземних інвесторів, які зможуть вкласти кошти на умовах концесії. Певні напрацювання вже є, і ми їх презентуємо додатково.

Буде прискорено динаміку та підвищено якість дорожнього будівництва. Відбувається принциповий перехід від ямкового ремонту до капітального будівництва нового покриття. Ведеться робота щодо додаткового залучення іноземних інвесторів та потужних будівельних компаній. Разом із ЄБРР на території області буде реалізовано пілотний проєкт щодо розвитку мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Проєктом передбачено фінансування з боку ЄБРР на суму 30 млн євро. 2020 року буде забезпечено своєчасну реалізацію проєкту «Реконструкція автомобільної дороги державного значення М-03 (Київ – Харків – Довжанський)».

Серед інших планових заходів у системі дорожнього будівництва на 2020 рік передбачено наступне:

– будівництво та реконструкція автомобільної дороги Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка (введенням в експлуатацію 18,4 км автодороги); – завершення реконструкції мосту через Сулу; – реконструкція мостів біля Гадяча через Псел та через Сулу; – продовження ремонту автодоріг Полтава – Олександрія та Кролевець – Конотоп – Ромни – Пирятин; – будівництво габаритно-вагових комплексів на автомобільних дорогах Чорнобай – Хрестителеве – Оржиця – Лубни (у с. Старий Іржавець) та Шишаки – Сагайдак – Поділ (у с. Поділ).

На 2020 рік заплановане затвердження і початок реалізації «Цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення Полтавської області на 2020–2024 роки».
До кінця поточного – початку наступного року ситуація з дорогами на Полтавщині має відчутно змінитися, і це стосується не лише магістралей загальнодержавного значення, але й доріг місцевого сполучення. Розумію, що проблеми накопичилися колосальні, але прошу трохи терпіння та розуміння.

По-третє,2020 рік на Полтавщині має стати Роком медицини. За цим виміром область має зберегти за собою нинішні позиції регіону-лідера та розпочати нові проєкти і програми, які в майбутньому можна буде поширити в масштабах усієї країни.

Так, до 1 липня 2020 року буде завершено будівельні роботи та введено в експлуатацію 28 амбулаторій, що дозволить підвищити доступність та якість медицини для людей на місцях. До 1 липня 2020 року буде завершено реконструкцію та капітальний ремонт приміщень приймально-діагностичного та рентгенологічного відділень першого поверху хірургічного корпусу КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім.М.В.Скліфосовського». До 1 червня 2020 року буде завершено реконструкцію Полтавського обласного клінічного кардіологічного корпусу інтервенційної кардіології та реабілітації. До 31 серпня 2020 року буде завершено роботи з реконструкції підземного паркінгу КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». До 1 липня 2020 року буде реконструйовано відділення КП «Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер». До 1 вересня 2020 року буде введено в експлуатацію третю чергу будівництва протитуберкульозного диспансеру.

Також 2020 року буде завершено розробку проєктів відділень невідкладної допомоги дев’яти лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівнів. У першому півріччі буде розроблено плани розвитку 62 закладів охорони здоровя, а також схеми маршрутів пацієнтів до лікарень інтенсивної, планової, реабілітаційної, хоспісної допомоги в розрізі госпітального округу.

У Центрі екстреної медичної допомоги та в усіх лікувально-профілактичних закладах області буде впроваджено телемедичні технології. Це передбачає проведення VPNканалів, створенням телемедичних студій та оснащення відповідним телекомунікаційним та медичним обладнанням, завершення комплектації амбулаторій у сільській місцевості телемедичними пристроями. До 1 вересня 2020-го до телемедичних послуг зможуть доєднатися 100% доступу пацієнтів та лікарів, 110 бригад екстреної медичної до помоги та 264 амбулаторії у сільській місцевості.

Буде продовжено реалізацію проєкту Світового банку «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області» та проєкту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», якими передбачається придбання високотехнологічного хірургічного обладнання для проведення операцій на судинах та серці у кардіологічному центрі та обласній клінічній лікарні.

З 325 до 370 буде розширено кількість аптечних закладів, які беруть участь у програмі медичних гарантій «Доступні ліки».

По-четверте, і це, мабуть, найбільший пріоритет, 2020 рік має бути Роком дитинства на Полтавщині. Боротьба з сирітством, облаштування дитячих культурних і навчально-виховних закладів, впровадження системи здорового харчування, дитяча медицина і допомога хворим дітям, допомога матерям із дітьми, робота з кризовими сім’ями та інші питання перебуватимуть у центрі уваги політики регіональної влади.

На жаль, у мене склалося таке враження, що впродовж попередніх років усе, що робилося в цій сфері, фінансувалося та організовувалося за залишковим принципом: якість освіти у школах низька; опорні школи ОТГ переважно проблемні; система інтернатних закладів працює заради посадовців, а не дітей. Треба негайно і кардинально виправляти ситуацію, яка склалася.

2020 року буде створено сім опорних шкіл: Диканський р-н (Диканська ЗОШ І-ІІІ ст.); Комишнянська ОТГ Миргородського р-ну (Комишнянська ЗОШ І-ІІІ ст.); Полтавський р-н (Тахтаулівський НВК); Лохвицький р-н (Заводська ЗОШ І-ІІІ №2); Нехворощанська ОТГ Новосанжарського р-ну (Нехворощанський ліцей); Піщанська ОТГ Кременчуцького р-ну (Піщанська гімназія); Котелевський р-н (Великорублівська ЗОШ І-ІІІ ст.). У рамках забезпечення школярів у районах Полтавської області транспортом буде закуплено 12 нових шкільних автобусів. До того ж передбачається відновлення дорожнього покриття за маршрутами шкільних автобусів у сільській місцевості.

Буде продовжено роботу щодо підключення закладів загальної середньої освіти до швидкісного інтернету. Нині підключено 370, буде 590 освітніх закладів. З метою покращення матеріально-технічної бази полтавських шкіл та створення нового освітнього простору б уде встановлено 24 нові STEM
лабораторії. 100% школярів із 755 перших класів, які розпочнуть своє навчання у 2020– 2021 навчальному році, буде забезпечено всіма необхідними меблями та навчальним обладнанням.

Також 2020 року відбудеться оновлення дитячих їдалень у закладах загальної середньої освіти. Окрему увагу ОДА зосереджено на покращенні якості харчування дітей.

Триватиме подальше розширення мережі дошкільної освіти у міській та сільській місцевостях. Так, буде відкрито заклади дошкільної освіти у селах Святилівці Глобинського району та Ковалівці Шишацького району.

На виконання проєкту президента України «100 шкіл, 100 стадіонів, 100 дитсадків» відбудеться реконструкція садків: №1 «Теремок» у Лохвиці; садок при школі у Піщаному Кременчуцького р-ну; садок №9 «Берізка» у Лубнах; садок №1 у Глобиному; №6 «Чебурашка» у Полтаві; а також відбудеться реконструкція та будівництво шкіл у Заводському (Лохвицький р-н); НВК №2 смт Семенівка (Семенівський р-н); Чорнухинській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.Г.С.Сковороди смт Чорнухи (Чорнухинський р-н); Диканській НВК ім.М.В.Гоголя (Диканський р-н); Мартинівській ЗОШ І-ІІІ ступенів (Карлівський р-н).

2020 року буде збільшено показник охоплення дошкільною освітою дітей віком від трьох-п’яти років – з 89,9% до 95%. Буде розроблено та реалізовано заходи обласної програми «Підвищення якості математичної освіти». Середній бал ЗНО планується підняти з 145 до 152,2. Будо продовжено роботу щодо залучення дітей до занять у гуртках. Було охоплено 75 тисяч учнів, 2020 року очікується 82,5 тисячі учнів. Надалі буде відбуватися оновлення матеріально-технічної бази закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Заплановано придбання п’яти систем очищення води, п’яти систем відеонагляду, реконструкція їдалень та навчальних приміщень.

Уже цього року буде завершено будівництво малого групового будинку (Оржицький район) для десяти дітей-сиріт та дітей, по збавлених батьківського піклування, у тім числі з інвалідністю, як закладу нового типу з умовами, наближеними до сімейних. Крім того, буде створено чотири нових дитячих будинки сімейного типу, що дасть змогу влаштувати 20 вихованців інтернатів. Буде створено п’ять нових патронатних сімей, що дозволить влаштовувати до сімейного середовища 45 д ітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Принциповим завданням ОДА вважаю збереження нинішньої мережі музичних, вокальних, хорових, хореографічних, образотворчих, театральних дитячих закладів, яка складається з 44 мистецьких шкіл та у яких навчається 11471 учнів. Жоден із цих закладів не буде закритий!

Буде забезпечено державні гарантії щодо доступності, якості та безпечності послуг з оздоровлення та відпочинку дітей області. 70% дітей з 77 тисяч буде забезпечено оздоровленням та відпочинком на кошти обласного та місцевих бюджетів. Цього року оздоровленням та відпочинком додатково буде охоплено ще три тисячі дітей.

З метою отримання статусу бази олімпійської підготовки будемо розвивати інфраструктуру спортивної бази обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Олімпійські надії». Планується ввести в експлуатацію модернізовану водну дистанцію довжиною 1 км. Триватиме подальше збільшення кількості спортивних споруд та майданчиків для дітей на території області. Буде створено чотири спортивних ігрових майданчики зі штучним покриттям та 11 майданчиків з тренажерним обладнанням.

П’ятий пріоритет – завершення децентралізації та побудова нових механізмів взаємодії між ОДА та ОТГ. Якщо вже сьогодні не підтримати цей рівень влади, будемо мати великі проблеми в майбутньому. Невміння сформувати власні проєкти та залучати під них фінансування, відсутність необхідного апарату і фахівців, низький рівень правової та фінансової обізнаності, відсутність планів та стратегій розвитку принаймні на найближчу перспективу, відсутність проєктного мислення – це проблеми, які мало лише фіксувати, з цим маємо дуже ретельно працювати. Новостворені ОТГ завжди можуть розраховувати на підтримку та всіляке сприяння з боку Полтавської ОДА.

Упевнений, що 2020 рік стане поворотним та принесе довгоочікувані позитивні зрушення.