×

Профільні депутатські комісії пройшли з відвертим порушенням законодавства

1 жовтня в міській раді відбулися засідання постійних депутатських комісій з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету та фінансів та з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму. На них депутати розглянули низку питань із суттєвими процесуальними порушеннями.

Так, додатки до трьох питань щодо передачі комунального майна міста, а також внесення змін до Програми покращення умов обслуговування платників податків опублікували занадто пізно. Тож, посилаючись на законодавчі акти, депутат Полтавської міської ради з команди Андрія Матковського Володимир Корчака запропонував зняти їх з порядку денного:

– Свого часу депутати приймали відповідні рішення звільнити з посади колишнього міського голову за непрозорість роботи комісій. Минув час – і знову декотрі чиновники вдаються до порушення терміну та інших махінацій. Тож я звернувся до голови комісії із пропозицією щодо виключення цих питань з порядку денного, оскільки існує порушення закону України про доступ до публічної інформації.

Проте інші депутати пропозицію не підтримали, та, попри явні порушення законодавства, питання розглянули. Водночас до порядку денного на розгляд комісії не включили жодного з важливих питань, зокрема внесення змін до показників міського бюджету та цільові програми, які потребують значного фінансування. Не винесли на розгляд і такі питання, як стан ремонтних робіт траси Київ – Харків та закупівля нових автобусів для Полтави.

Але найбільший шок викликало питання щодо збільшення апарату Полтавської міської ради на 21 штатну одиницю. За словами Володимира Корчаки, нинішня державна політика – країна у смартфоні та курс на подолання бюрократії, але останнім часом міська рада тільки збільшує свою численність, нехтуючи загальнодержавними тенденціями та думкою полтавської громади.

Маючи намір продемонструвати суцільну необґрунтованість такої пропозиції, Володимир Корчака звернувся до начальника бюджетно-фінансового управління Тетяни Чумак із проханням прозвітуватись на наступному засіданні комісії, як збільшення кадрової чисельності вплине на витрати з міського бюджету.

Окрім цього, на комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму присутні розглянули депутатське звернення членів команди Андрія Матковського, зокрема В’ячеслава Федоряки, Юлії Мелкумової та Володимира Корчаки, щодо стану виконання програми житлово-комунального господарства на 2019 рік. На розгляд цього питання прийшли мешканці багатоквартирних житлових будинків, які вже кілька років перебувають в аварійному стані. І хоча проекти по цих будівлях уже давно готові, заступник міського голови з питань ЖКГ із команди Олександра Удовіченка «Рідне місто» Олексій Чепурко відповів, що мешканці будинків самі повинні підтримувати власне житло в належному стані і кошти міського бюджету на це витрачатися не будуть.

Така відповідь викликала не лише шквал критики серед представників громадськості, але й значне невдоволення серед політиків.

Так, Володимир Корчака вважає, що перекидати кошти, які з початку року були виділені на ремонт будинків, на інші потреби економічно неефективно та несправедливо відносно громади. Він підкреслив, що програма ЖКГ на поточний рік у місті повністю провалена:

– Нині ми дозволяємо собі проводити ревізію рішень сесії міської ради, перекидати кошти з ремонту дахів, під’їздів на асфальтування доріг. Коли три роки будинку – це одна справа, а коли 83, то ми на початку року і приймали це рішення для того, щоб допомогти мешканцям, які до нас звернулися, а потім уже порушувати питання про створення ОСББ.

Про відсутність закладених коштів на ремонт дитячих майданчиків говорив і депутат міської ради В’ячеслав Федоряка. За його словами, на облаштування його округу в цьому році «чомусь» бракує коштів:

– У мене на окрузі за цей рік було встановлено лише один дитячий майданчик. Інші три не встановлено, старі майданчики не відремонтовано. Це не мої особисті забаганки, а потреби громади, і на них закладалися кошти, яких тепер просто немає. Куди вони поділися, не зрозуміло.
Нагадаємо, наступна позачергова сесія Полтавської міської ради відбудеться 4 жовтня.