×

Проєкт Книжкові сили України

Книжкові Сили України – перша благодійна книгарня з продажу вживаних книжок в Україні. Наша основна діяльність – це допомога Збройним силам України, започаткована в липні 2022 року. Проектом опікується команда благодійного фонду “Коммон гуд”, що в перекладі – “спільне благо”. 

Команда познайомилася між собою ще в Маріуполі, на спільній роботі. Але ми родом з різних куточків України: Полтави, Львова, Миколаєва, Житомира та Києва. Після початку повномасштабного вторгнення росії, засновники переїжджали 5 разів, і потроху роздавали свої власні речі, щоб щоразу менше перевозити їх із собою. Ідея проєкту виникла влітку 2022 року, коли спільний друг засновників пішов добровольцем на фронт, роздавши свої книги друзям. 

Ми створили цей проєкт для поширення культури буккросингу в Україні – обміну вже прочитаних книг для допомоги ЗСУ. Плануємо бути благодійними до нашої перемоги та доти, доки триватимуть відновлювальні роботи у визволених містах. Кожного місяця команда оголошує офіційний збір – це може бути дрон, ремонт обладнання, тепловізори, бронежилети, старлінки, акумулятори. Це те, чого найбільше потребують зараз військові з тих підрозділів, із якими ми співпрацюємо. 

Будь-хто охочий, хто має власні друковані книги, – може стати благодійником, як придбавши книжку, так і задонативши її нам. Одна книга може приносити нескінченну кількість донатів, якщо її будуть повертати на платформу щоразу після прочитання новим власником. Задонатити можна книги різних жанрів та різними мовами, окрім російської.

Усього за 2 тижні роботи сайту користувачі продали пів тисячі книг. Ми закрили перший збір на ремонт дрону аеророзвідки “Лола” за 8 днів, назбиравши 50 000 грн. Наступний збір відкрито на дизельні генератори і зарядні станції для 5 підрозділів ЗСУ на 100 000 грн – третина суми вже зібрана. У планах – масштабування, покращення онлайн-сервісів і сотні успішно закритих зборів!  

Наш сайт https://bookforces.com.ua/

Інстаграм https://www.instagram.com/book_forces/