×

Протягом трьох днів полтавська молодь вчилася програмувати та опановувала IT-професію

Днями в Полтавському політехнічному коледжі пройшов масштабний ITзахід для молоді під назвою «Програмувати – це легко!» в рамках ініціативи MeetandCode. З 15 по 17 жовтня близько 300 полтавських дітей та підлітків узяли участь у марафоні, аби отримати базові навички програмування та вдосконалити свої вміння.

За словами соціального педагога Полтавського політехнічного коледжу Надії Вертелецької, основна мета заходу – продемонструвати дітям і молоді, як за допомогою програмування можна втілити найсміливіші творчі ідеї. Жінка каже, що завдяки MeetandCode вони матимуть змогу дізнатися, як ІТ працюють і впливають на повсякденне життя. На її думку, через дослідження широкого спектру технологій, цифрових тем і програмування вони зможуть розвинути навички, необхідні в сучасному світі:

До марафону готувалися близько місяця, адже такий захід у нашому закладі проводиться вперше. Попередньо ми розраховували на 200 чоловік, але по факту прийшло 276, тож дуже приємно бачити інтерес молоді до цієї сфери та допомагати їй отримувати необхідні знання. Сподіваюсь, що дехто з них перетворить це захоплення на справу свого життя та зможе само реалізуватися в цьому напрямку.

У рамках проекту школярі та учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти міста опановували знання та навички використання IT-технологій. Учасники познайомились з процесом програмування мікроконтролерів, використовуючи комплекти Arduino, розглядали основи блокового (структурного) програмування, спробували свої сили в керуванні проектом під час бізнес-ігор та здобули практичні навички командної роботи, дізнались про пропозиції від компаній-лідерів індустрії для студентів, що вивчають програмування.

Учень Полтавського ПТУ №17 Максим вирішив узяти участь у марафоні разом із товаришами. Хлопець зізнався, що вважав, що програмувати важко та недоступно пересічній людині:

Прийшов, щоб навчитися програмувати та розвіяти популярний стереотип. Вважаю, що в умовах сучасності це потрібні навички, які в подальшому можуть допомогти знайти роботу та заробляти кошти. Спікери, які проводили заняття, допомогли мені навчитися елементарних прийомів та дали купу цінних порад щодо розвитку в цій галузі. Дуже вдячний за таку чудову можливість як організаторам, так і спікерам.

Довідка

Ініціатива MeetandCode проводиться за фінансування корпорації SAP, яка надає підтримку та забезпечує ресурсами неприбуткові організації. В Україні MeetandCode реалізується Ресурсним центром ГУРТ, що є партнером Глобальної мережі TechSoup.