×

Провели патріотичний холі-фест

З нагоди Дня прапора в Полтаві відбулося багато цікавих заходів. З-поміж них найбільш незвичайним став фестиваль фарб, або холі-фест. Завдяки цьому патріотичному флешмобу в парку розваг та відпочинку «Перемога» зібралося понад сто юних полтавців та гостей міста, аби спільними зусиллями відтворити національний символ – прапор України.

Яскрава та захоплююча традиція обсипання одне одного сухими фарбами прийшла в Україну з Індії. Саме в країні запальних танців та мелодрам з давніх-давен було прийнято обсипати друзів та рідних фарбою, на знак найщиріших побажань. За народними віруваннями, цей ритуал допомагає людині протягом року бути багатою, щасливою та здоровою, а також сприяє здійсненню заповітних бажань.

Співорганізатор фестивалю Ксенія Лашенкова зазначила, що в Полтаві подібний захід проводиться вже вп’яте та з кожним роком набирає все більше обертів:

– У цьому році наша команда вирішила поєднати розважальне свято із патріотичним. Розуміємо, що нині переважна більшість хлопців та дівчат не розуміють важливості свята, тож маємо на меті привернути увагу полтавців до національного свята. Окрім цього, кожен учасник флешмобу зміг відчути себе частинкою української нації, а також побажати нашій країні всього найкращого.

Протягом заходу свою музику дарував відомий полтавський DJ Antonity.За його словами, у місті необхідно проводити більше свят, орієнтованих на молодь та підростаюче покоління, оскільки вони є рушійною силою розважального туризму.

Феєричною родзинкою незвичайного свята стало одночасне підкидання в повітря синьої та жовтої фарби, що на кілька секунд утворило в повітрі величезний прапор України.

Ідея такого флешмобу викликала щире захоплення в самих учасників. 14-річний Артем Поставний у захваті від цієї ідеї. Він активний учасник багатьох фестивалів, але цього разу відчував себе по-особливому піднесено:

– Про захід дізнався із соціальних мереж та вирішив прийти з друзями. Вважаю, що такий формат святкування більш привабливий для молоді, адже можна більше дізнатися про наші національні символи та гарно провести час.

Полтавка Людмила Ковальська прийшла на свято разом з донькою Настею. На її думку, холі-фести не лише популяризують змістовне та корисне дозвілля в місті, але й об’єднують юних полтавців за інтересами та вподобаннями.

Загалом усі учасники фестивалю отримали позитивні емоції та приємні враження. Організатори сподіваються, що найщиріші побажання для України справдяться і незабаром на нашій рідній землі запанує мир та добробут.