×

Привели до ладу десятиповерхівку на Свято-Макаріївському провулку

Останні 15 років проблеми в будинку №12 на Свято-Макаріївському провулку набули катастрофічних масштабів. Зношені комунікаційні мережі та дірявий дах загрожували залишити без житла понад 500 людей.

Мешканці цієї десятиповерхівки Юрій Ворожцов та Дмитро Даценко розповіли, як за сприяння члена команди Андрія Матковського Андрія Ляміна їхній будинок вдалось урятувати від розрухи та занепаду.

– Моя родина заселилася в будинок одразу після введення його в експлуатацію, 25 років тому. На той час це була одна з найсучасніших житлових будівель міста. Тоді ми навіть не думали, що за кілька років у ній викриється така велика кількість проблем. Передусім це був дах, який з кожним роком протікав дедалі помітніше. Живучи на дев’ятому поверсі, щоразу спостерігали, як після зливи вода біжить донизу сходами. А в квартирі нашої сусідки зверху вода взагалі лилася зі стелі суцільним потоком до першого поверху. Після кожної зливи усім під’їздом вичерпували її, адже ходити через ті калюжі було просто неможливо, – каже Юрій Ворожцов.

Він додав, що дірки на даху були настільки великими, що полагодити їх зсередини було неможливо. На загальних зборах мешканці багатоповерхівки кілька разів проводили обрахунки вартості ремонтних робіт. Проте майже одразу зрозуміли, що зібрати таку суму їм не під силу. Тим паче, що до цього додалася ще і проблема з каналізацією:

– Постійно тріскалися комунікаційні труби, і в підвалі завжди стояла стічна вода. Виклики комунальників давали лише тимчасовий результат, згодом весь підвал був знову заповнений нечистотами. Одного разу мій батько мало не травмувався, коли під водою не побачив відкритий люк і провалився туди по шию. Добре, що поряд були інші чоловіки, які гуртом його і витягли. Не хочу навіть думати, що сталося, якби той пішов туди сам.

А мешканець першого поверху Дмитро Даценко наголосив, що через сморід не міг нормально ходити під’їздом та провітрювати власне помешкання. До того ж у будь-яку пору року підлога його квартири була вологою, і чоловіку доводилося застосовувати засоби проти плісняви.

– Будинок наче розвалювався. Куди не глянь – усюди проблеми. І не лише такі глобальні, як-то дах чи труби, але й трохи дрібніші. Оббиті під’їзди, потріскані вікна та трухляві двері впадали у вічі найперше. Потім уже всіляка комашня та запах нечистот. Збитків завдавали і енерговитрати через протяги у шибках. Тож під час опалювального сезону ми буквально викидали гроші на вітер.

Чоловік зауважив, що після відповіді від ЖЕО йому урвався терпець. Разом з Юрієм Ворожцовим та іншими активістами вони звернулися до Андрія Ляміна. Він не лише вислухав про проблеми будинку, але й пообіцяв якомога швидше допомогти:

– Розуміли, що це не робиться за один місяць, тому не чекали на миттєві результати. Однак він дотримав свого слова. І вже через десять місяців у нас у будинку розпочалися ремонтні роботи. Спершу відкачали воду з підвалу та оновили старі труби. Потім заново перекрили дах, в усіх чотирьох під’їздах встановили енергоощадні вікна та двері, що взимку зекономило нам значні кошти.

Андрію Ляміну, представнику команди Андрія Матковського, вірять мешканці. Адже він завжди тримає з нами зв’язок та цікавиться нашими проблемами. Для нього благоустрій округу та будинків – не пусті слова, і це він щоразу підкріпляє реальними справами на благо людей. Сподіваюсь, що і надалі ми спільними зусиллями зможемо робити наше життя комфортнішим, а побут кращим.