×

Питна вода в полтавських оселях безпечна та якісна

Полтавці звернулися до редакції з питанням про якість води, що тече з кранів. Для з’ясування всіх нюансів ми звернулися до завідувача хімбаклабораторії КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» Курішко Влади.

Усім відомий факт: у Полтаві, на відміну від більшості міст України, споживають воду не з поверхневих джерел, а зі свердловин глибиною в кількасот метрів. КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» добросовісно виконує своє головне призначення – надійно забезпечує полтавців якісною питною водою.

На полтавському водоканалі працює хімбаклабораторія з контролю за якістю питної води і складається з двох відділів – хімічного та бактеріологічного.
Лабораторія атестована згідно з вимогами ДСанПіН. У ній проводяться дослідження за 26 показниками: запах, колір, мутність, вміст амонію, нітратів, нітритів, заліза, хлоридів, фторидів тощо.

Кожного дня співробітники лабораторії виїжджають у різних напрямках нашого міста згідно з графіком, погодженим з міською санепідемстанцією, й беруть воду на дослідження.

Щонеділі проводиться відбір проб води з п’яти водозаборів підприємства. В осінньо-весняний період ( згідно з ДСанПіН) проводиться повний бактеріологічний аналіз зі свердловин, – розповідає Влада Олександрівна.

Моніторинг води в свердловинах протягом багатьох років свідчить про те, що склад полтавської води за органолептичними, хімічними, бактеріологічними показниками майже не змінюється та відповідає вимогам ДСанПіН.

Зважаючи на те, що водоканалу 115 років і якість водогінних труб на деяких ділянках залишає бажати кращого, для знезараження в хлораторних на водозаборах міста раніше додавали рідкий хлор, зараз – гіпохлорид. Він більш безпечний й має вищий ступінь знезараження. Використання хлору та його похідних усі критикують, але фактично у всьому світі від цього не відмовляються.

Щороку проводяться профілактичні заходи: планова дезінфекція резервуарів чистої води на водозаборах та промивання, прочищення, знезаражування мереж, очищення колодязів і камер від бруду та інші заходи.

Після проведення будь-яких ремонтних робіт обов’язково проводиться знезаражування мереж водопостачання з наступним відбором проб. Тому фахівці запевняють полтавців, що в їх оселі потрапляє вода лише після відповідної перевірки.

У період спеки вживають якихось додаткових заходів щодо знезараження води?

Згідно з п.3.14 наказу № 400 (від 12.05.2010 р.) «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» «У період ускладнення санітарно-епідемічної ситуації дозволяється хлорувати воду підвищеними дозами активного хлору (5-20мг/куб.дм.) за умови видалення надлишкового хлору з води перед її подачею в розподільчу мережу».

Тобто в разі необхідності ми можемо вживати таких мір, але, наголошую, що для здоров’я людини вони будуть абсолютно безпечні.

Чи не почастішали скарги від полтавців щодо якості води в період підвищення температури?

Ні, тенденції до зростання скарг на якість води в цей період не простежується. Найчастіше до нас звертаються полтавці з приводу неприємного запаху води, причиною таких випадків часто бувають несертифіковані дешеві труби, які ставлять господарі в своїх оселях. Не може надходити вода в одну оселю різної якості. Наприклад, у кухні вода якісна, а у ванній кімнаті – з неприємним запахом.

Хочеться наголосити, що за комунікації всередині приміщення відповідає господар будинку чи квартири. Тому якщо людина всановила вдома неякісні водопровідні труби або сантехприлади й говорить про те, що вода не якісна, то ми вимушені пояснювати, у чому полягає причина незадоволення.
Працівники лабораторії усвідомлюють усю відповідальність, яка на них покладена, і завжди дбають про те, щоб полтавці споживали якісну і безпечну воду.