×

Рада ЄС продовжила санкції запроваджені у відповідь на незаконну анексію Російською Федерацією Криму та міста Севастополь

21 червня Рада ЄС продовжила санкції, запроваджені у відповідь на незаконну анексію Російською Федерацією Криму та міста Севастополь, ще на один рік, до 23 червня 2022 року.

Чинні обмежувальні заходи спрямовані на імпорт товарів з Криму чи Севастополя до ЄС, а також на інфраструктурні чи фінансові інвестиції та туристичні послуги в Криму чи Севастополі. Під обмеження ЄС також підпадає експорт певних видів товарів і технологій до кримських компаній або для їх використання в Криму в транспортній, телекомунікаційній чи енергетичній галузі,  а також для розвідки та видобутку нафти, газу і мінеральних ресурсів.

ЄС не визнає незаконну анексію Криму та міста Севастополь Російською Федерацією і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права у відповідності із заявою Високого представника Європейського Союзу із закордонних справ і безпекової політики від імені ЄС від 25 лютого 2021 року.

Вперше санкції були запроваджені у червні 2014 року у відповідь на спробу зумисно підірвати територіальну цілісність України та дестабілізувати її. До числа інших чинних заходів ЄС у відповідь на кризу в Україні входять економічні санкції проти окремих секторів російської економіки, а також індивідуальні обмежувальні заходи.