×

Раду голів ОСБ створили з порушеннями та зі «своїх»

На останньому засіданні Полтавського міськвиконкому прийняте рішення про створення дорадчого органу Ради голів об’єднань співвласників будинків. До неї увійшли як представники громадськості, так і посадовці та депутати міської ради. Деякі голови ОСББ виступили проти такої Ради, оскільки її утворили з порушеннями та за принципом наближених до влади людей. Кореспонденти «ПВ» з’ясовували, чи справді новий дорадчий орган допоможе навести лад у полтавських оселях.

У повноваження Ради входить внесення пропозицій щодо цільового використання коштів, передбачених місцевим бюджетом для підтримки та розвитку ОСББ.

Ідея створення Ради сама по собі гарна, адже в ідеалі мешканці багатоквартирних будинків матимуть змогу впливати на розподіл бюджетних коштів на потреби обслуговування та утримання багатоквартирних будинків. Однак засідання виконкому вкотре показало ставлення чиновників та фактично ігнорування думок полтавців. За поданий проєкт спочатку проголосували, а вже потім секретар міської ради Олександр Шамота запросив до виступу тих, хто мав зауваження та не погоджувався із цим рішенням.

Так, голова ГО «Співвласники багатоквартирного будинку «Українська соціальна ініціатива» та голова ОСББ «Альтанка-4» Сергій Машковський висловив своє обурення щодо такої Ради голів ОСБ:

– Коли йдеться про територію, яка називається Полтавою, це має бути проведено у законно визначений спосіб. Туди слід запросити представників усіх ЖБК і ОСББ. Якщо Рада називається консультативно-дорадчим органом, то парадоксально, що туди входять чиновники, наприклад очільник Чепурко, представник із ЖКГ, який буде сам собі радити. Це якась шизофренія. Неправильно і те, що у цю Раду увійшли лише представники ОСББ із недавно збудованих будинків. Це не відображає реальної картини житлового фонду міста.

За словами чоловіка, представники ОСББ незадоволені і механізмом передачі комунального майна на баланс об’єднання співвласників.

З нового року, нагадаємо, відповідно до рішень міської влади, ЖЕО №2 перестає обслуговувати багатоквартирні будинки. В управління та експлуатацію їх приймає ОСББ. Документи ж про передачу зроблені абияк.

– Ми отримали невелику папку, яка називається інвентарна справа. І там указані лише житлові площі мешканців і загальна площа будинку. Плюс до цього було додано акт прийомупередачі житлового будинку, де мали б дублюватись ці всі цифри. Жодна цифра в цьому акті не відповідає дійсності. За документами навіть розмір покрівлі не збігається. Хто прибиратиме прибудинкову територію, тротуари, незрозуміло. Адже на неї документів теж не отримав. Яким чином можна розпоряджатися конструкцією, якщо ти не знаєш території, на якій вона стоїть. Серед документів, які вони повинні передати, – це №1, документ, що засвідчує прибудинкову територію, яку має прибирати або балансоутримувач, або власник. Її немає, – наголошує Сергій Машковський.

Депутат міськради Андрій Матковський також висловив свою думку щодо новоствореного дорадчого органу Ради голів ОСБ:
– Наша фракція категорично проти того підходу, запропонованого сьогодні новою коаліцією Удовіченка, Шамоти і Бєлоножка. На мою думку, таким чином чиновники знімають з себе відповідальність за комунальні будинки. Такі дії призведуть до хаосу ЖКГ. Люди сплачували комунальні послуги, але за 20–30 років не було проведено капітальних ремонтів. І якщо ці будинки з дірявими дахами, поганими мережами і під’їздами передати людям, то через два-три роки в нас буде катастрофа та другий Алчевськ. У людей немає коштів на такі ремонти, тому руйнуватиметься житловокомунальний фонд, а міська рада вже не зможе фінансувати будинки, які зняли з балансу.

Також депутат наголошує, що програма підтримки ОСББ 30 на 70% не відповідає очікуванням полтавців:

– Дехто вважає, що Рада буде фінансувати та допомагати кооперативам і ОСББ. Насправді ж у цій програмі прописано, що люди мають збирати кошти та покласти їх на спеціальний рахунок міської ради. ЖКГ ж знову буде замовляти проєкти та визначати, хто буде підрядником. Зрештою ці ремонти обійдуться утричі дорожче, ніж, якщо їх самі робили б ОСББ. І виникне ситуація, що комунальні будинки вже відмовилися ремонтувати, а ОСББ не зможуть. І на прикладі того, хто увійшов до складу Ради ОСБ, бачимо, що це представники влади і знову люди, які мають якесь відношення до «Рідного міста». Тож, якщо поодинокі ремонти і будуть здійснювати, то лише для тих, хто має відношення до представників влади. А полтавці знову залишаться зі своїми проблемами, зруйнованими дахами, під’їздами і мережами.

Отримати коментар представника команди Олександра Удовіченка, заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка нам не вдалося, як і потрапити на нараду заступника міського голови з головами ОСББ. З’ясувалося, що вона для представників ЗМІ закрита. Про що таке таємне говорили на зустрічі, невідомо, імовірно, про наші з вами гроші.

Довідка

ОСББ – повноцінна юридична організація, яка займається управлінням і утриманням будинку, а також використанням спільного майна. ОСББ має власну печатку, рахунок у банку й може укладати договори. Нині в Полтаві створено 247 ОСББ (інформація із сайту міського управління ЖКГ).

До речі, цю інформацію останній раз оновлювали у 2018 році. Виходить, що у 2019 році такі об’єднання взагалі не створювалися або ж ЖКГ розміщує неактуальну інформацію.