×

Реакція світової спільноти на ранкові обстріли

Сьогоднішній російський терористичний акт проти цивільних людей та об’єктів інфраструктури жодним чином не міг залишитися поза увагою наших міжнародних партнерів.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила (https://twitter.com/vonderleyen/status/1579442006287388672?cxt=HHwWgMC4gd6Ip-srAAAA), що дуже шокована й обурена цим варварським обстрілом українських міст:

путінська росія ще раз продемонструвала світу, за що вона виступає – за варварство і терор. Для відповідальних за це мають бути наслідки… Висловлюю щирі співчуття нашим українським друзям. Я знаю, що українців цим не залякати. І українці знають, що ми будемо поруч з вами – стільки, скільки буде необхідно.

Прем’єрка Естонії Кая Каллас виступила за надання Україні засобів ППО від союзників:

Наше чітке послання українцям – ми підтримуємо вас усіма можливими способами. Що ми справді маємо зробити – це надати вам засоби ППО від союзників, щоб Україна могла захистити свої міста і цивільне населення. Тому що Росія явно почала ескалацію і б’є по цивільних. Наші думки з постраждалими.

Очільник Литви Гітанас Науседа рішуче засудив (https://twitter.com/GitanasNauseda/status/1579406018500784138?cxt=HHwWlMDTjfzZlusrAAAA) ракетний обстріл України, назвав дії росії тероризмом і закликав партнерів надати Києву більше озброєння:

російська жорстокість не має обмежень. Київ та інші українські міста знову зазнали обстрілів російської армії. Вони націлені на центри міст, житлові будівлі, дороги у годину пік. Це державний тероризм у чистому вигляді.

Президент Естонії Алас Каріс зробив доволі емоційну заяву щодо ранкового ракетного обстрілу.

Подумайте про це, коли вкладаєте своїх дітей спати вночі: українські діти змушені спати, коли ракети б’ють по їхніх рідних містах. Їхні батьки не знають, чи буде в них сім’я та будинок вранці. Київ і кілька інших міст зазнали атаки Росії рано-вранці, – написав президент Естонії у своєму твітері.