×

Рятувальник – це не професія, а спосіб життя

17 вересня, відзначається День рятівника України – професійне свято співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій. Бібліотека №12 запрошує всіх приєднатися до свята цих мужніх людей.

Воно було засноване 2008 року указом президента на підтримку ініціативи громадськості та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Щиро вітаємо зі святом всіх рятівників, працівників цивільного захисту та пожежної охорони! Важко переоцінити важливість і значущість тієї справи, яку кожен день, кожну годину виконуєте ви – рятувальники й пожежники, ризикуючи власним життям. Це ви, за першим сигналом готові негайно вирушити в епіцентр будь-яких подій, безстрашно гасити пожежі, рятувати людей на воді, першими прибуваєте на ліквідацію завалів, руйнувань, зсувів та інших напастей.

1

Окрім того, саме 17 вересня, Православна Церква України вшановує ікону Божої Матері – «Неопалима купина». Саме вона є покровителькою всіх людей, чия професія пов’язана з порятунком інших. Героїчні вчинки, які є постійними у бойовій роботі рятувальників, заслуговують на те, щоб їх пам’ятали та шанували. Вони варті найкращих слів, адже мало не щодня ризикують власним життям задля життя, безпеки та спокою інших.

3

Люди, які обирають професію рятівника, відзначаються особливими рисами характеру: самовідданістю, мужністю, сміливістю, силою волі та дисциплінованістю. Ви рятуєте чужі життя та здоров’я. Ваша робота − це справжня місія. Бути рятівником − це покликання. Відзначення вашого професійного свята є державним визнанням неоціненного внеску людей цих мужніх професій. Ви сильні духом люди, ви з честю забезпечуєте надійний захист національного багатства, життя людей від вогню та стихії, цілодобово підтримуєте постійну бойову готовність до боротьби з незваним лихом і завжди готові якнайшвидше допомогти тим, хто найбільше потребує невідкладної допомоги.

Президент України Володимир Зеленський сказав: “Щодня ви, рятівники, приймаєте складні, відповідальні, а для когось, на жаль, доленосні рішення. Величезна вам подяка від мене, від кожного українця та уклін за все, що ви робите”.

5

“Нормальна чоловіча є робота, цей світ від зла і лиха рятувати!”