×

Рік на посаді: що зробив для області Олег Синєгубов

Днями голова ОДА Олег Синєгубов провів розширену прес-конференцію, під час якої він підбив підсумки своєї роботи за рік та окреслив свої професійні плани на найближче майбутнє. Нагадаємо, що рік тому новопризначений очільник серед пріоритетних напрямків своєї діяльності назвав очищення влади від корупції, розв’язання питання з довгобудами та налагодження ефективного двостороннього зв’язку з громадськістю та ЗМІ

– Коли президент України Володимир Зеленський довірив мені очолити область, я поставив собі за мету щоб процеси, що були запущені на рівні центральної влади, були підтримані і тут. І першим кроком задля цього було очищення обласної влади від корупції, — зазначив Олег Синєгубов.— Тенденція очищення влади зберігається і на сьогодні. Місцеві вибори допомогли оновити владу в області й на місцях: ОТГ, районах. Сподіваюся, що цього разу до влади прийшли люди з бажанням реально поліпшувати життя жителів Полтавщини, – підкреслив Олег Синєгубов.

Відтак з початком роботи Олега Синєгубова на посаді голови, Полтавська ОДА відновила роботу багатьох координаційних рад та зрештою змогла вийти на відкритий діалог з полтавськими підприємцями, фермерами та учасниками АТО/ООС. Також за цей рік на Полтавщині розпочали і продовжують успішно реалізовувати президентську програму «Велике будівництво». Завдяки їй довгобуди, які не могли завершити протягом десятків років, почали зводити швидкими темпами. В рамках цієї програми в Полтаві вже добудовано обласний кардіоцентр, приймально-діагностичне відділення обласної клінічної лікарні Скліфосовського й ЦНАП.

Щодо нинішньої ситуації, яка склалася в регіоні очільник області наголосив на необхідності взаєморозуміння та посильної підтримки тристороннього зв’язку владою, громадою, бізнесом.  На його думку, одним з серйозних викликів та випробувань для такої співпраці стала їхня спільна боротьба з пандемією COVID-19:

– Коронавірус вніс серйозні зміни у наше життя та суспільні інститути.  Щодня полтавські лікарфі мужньо бороться з цією смертельною хворобою за життя інфікованих пацієнтів. Від початку пандемії було збільшено кількість апаратів ШВЛ: із 306 до 411. Також вдалося збільшили й кількість ліжко-місць з киснем, у закладах охорони здоров’я для лікування хворих на COVID-19, із 218 до 791. За кошти обласного бюджету обладнуємо ліжка з киснем у Полтавській обласній інфекційній лікарні, а за субвенцію з державного бюджету плануємо забезпечити киснем інші лікарні області як мінімум до 80% проти нинішніх 62%.

Проте найбільш позитивних змін, за словами Олег Синєгубова, зазнала саме автодорожня галузь. В цьому році завершено одні з наймасштабнішиих національних проектів — ремонт полтавського відрізка траси Київ-Харків-Довжанський і будівництво першої черги об’їзної навколо Полтави. До того ж розпочато капітальний ремонт дороги Чорнухи-Лубни. Не менш активно будується і дорога Н-31 Дніпро-Решетилівка, яка теж має чимале значення для області.

– Ми єдина ОДА, яка могла запозичити у банку кошти для реконструкції дороги. Йдеться про дорогу «Лубни – Чорнухи», яка десятки років до того взагалі не ремонтувалася. Нам вдалося запозичити у банку 515 млн гривень на покращення ситуації з дорогами в області. Втім, зауважу що на сьогодні службою автомобільних доріг у Полтавській області вже збудовано та відремонтовано 132,7 км доріг, що становить 70% від запланованих обсягів виконання. Агентство місцевих доріг уже майже на 100% відремонтувало дороги, які були заплановані цього року. Зараз це — 90 км, а загалом по області — 223 км, — розповів Олег Синєгубов.

Традиційно прес-конференцію завершили плануванням на наступний рік. І за словами очільника ОДА у наступному році в планах не лише зберігати тенденцію до розбудови та модернізації регіону, але й активно нарощувати темпи. Він наголосив, що нині триває оновлення стратегії розвитку Полтавщини до 2027 року. Серед вже відомих пріоритетів, зокрема у сфері будівництва: новий міст у Кременчуці через Дніпро, реконструкція злітно-посадкової смуги аеропорту «Полтава», завершення будівництва басейну в обласному центрі, обласної філармонії, реконструкція корпусу обласної інфекційної лікарні, будівництво нового корпусу онкодиспансеру з лінійним прискорювачем.