×

Розмаїття сиру та вина на гастрофестивалі в Полтаві

12–13 жовтня в парку культури та відпочинку проходив гастрономічний фестиваль. Основною його тематикою стали сир і вино. Виробники Полтавщини та інших областей продемонстрували полтавцям понад 20 кг різних сирів та десятки літрів вишуканого вина.

Фестиваль такого формату в Полтаві провели вперше. Він був присвячений Покрові Пресвятої Богородиці та всеукраїнському Дню козацтва. Протягом двох днів на фестиваль прийшли більше тисячі полтавців та гостей міста.

Долучитися до заходу запросили й родинне підприємство з Дніпропетровської області «Добрий пастир». Ексклюзивні сири з домашнього господарства представляла Світлана Загуба разом зі своїми дітьми.

– У нас 12 років тому народилася перша донька, і ми завели дві кози для молока. Потім доня росла, народжувалися ще діти. Тепер у нас п’ятеро дітей і ціле стадо кіз, з молока яких ми варимо сир. Три роки поспіль ми вигравали конкурс крафтових сироварів України у своїй номінації. Ці зразки привезли й сьогодні. Паралельно чоловік зі старшою донькою сьогодні на фестивалі у Дніпрі. У нас маленьке сімейне господарство, весь сир робиться вручну для себе і друзів. Сир замотуємо в листя кропиви, а це довгий і нелегкий труд. Додаємо і корисний сік бузини, кропиву. Спочатку все варили для себе, – розповідає жінка.

Велика черга стояла на дегустації аргентинського вина. Полтавка Галина Мазуряк поділилась, що на фестивалі придбала до столу:

Скуштувала червоне фруктове вино, смак дуже сподобався. Навіть вирішила порадувати сім’ю і взяла пляшку додому. Серед великої кількості сирного асортименту обрала сир «Халумі» з м’ятою та кмином. Організувати таке свято – дуже гарна ідею. Саме на ньому звичайні люди мають змогу поласувати тим, чого не можуть придбати в магазинах.

На території парку розмістилися дерев’яні будиночки, де полтавці мали змогу скуштувати, придбати не тільки різні сорти сиру й вина, а також медовуху, медовий глінтвейн та глазуровані пряники.

13 жовтня на фестивалі розпочалася розважальна програма. Музичні виступи подарували полтавські вокалісти: Андрій Хмара, Лоліта Лисенко, рок-гурт «Арізона». А закінченням фестивалю стало вогняне шоу від театру оригінального жанру «Фенікс».