×

Сергій Каплін: “24 вересня – перше засідання з питання скасування 50-тисячних зарплат чиновників Полтави”

Бюджет міста – майже 4 мільярди на рік, видатки на комуналку – близько мільярда гривень. Це національний рекорд. Схоже, що хаос і колапс у Полтаві теж рекордний. Щоб проаналізувати ситуацію в місті з корупцією, фантастичними зарплатами чиновників, досягненнями за тиждень, ми звернулися за коментарями до Сергія Капліна – лідера партії «За простих людей».

– Від колег ми дізналися, що суд таки призначив перше засідання в справі за вашим позовом щодо анулювання високих зарплат полтавських можновладців, коли воно відбудеться?

– Так, суд відкрив справу за моїм позовом щодо скасування 50-тисячних зарплат керівників Полтави – секретаря і заступників міського голови. Суди в області контролює син Удовіченка, тому цього добитися було не просто. Адже саме «люди Удовіченка» зараз сіли у всі крісла заступників мера – Юрченко, Чепурко, Нестуля. Наприклад, заступник міського голови Юрченко отримала за минулий місяць 66 тисяч гривень зарплати. Вони контролюють комуналку, школи, дитсадки й лікарні. Тому ряд проблемних питань треба адресувати прямо Олександру Удовіченку. До речі, у вересні керманичі міста отримають по 100 тисяч гривень – квартальні, премії і т.д.

– А секретар міської ради Олександр Шамота?

– Шамота – старший, куди пошлють – теж під Удовіченком (сміється). Але я б хотів говорити не тільки про те, як погано в Полтаві, треба зосередитися передусім на тому, що слід робити для порятунку нашого міста.

– Чиновники вважають, що заслужили таку зарплату і спираються на законодавство.

– Полтава – єдиний обласний центр і місто на Полтавщині, де відмовилися годувати дітей 1-4 класів. Крім цього, на малюків падають дерева: сухостої на дитячих майданчиках щодня ризикують травмувати дітей. А ще вони зупинили будівництво дитсадка «Чебурашка», більшість дитячих майданчиків в аварійному стані, капітально за рік не зроблено жодного метра дороги, згорнуто всі комунальні й соціальні програми. Цього тижня була спроба зупинити фінансування програми діагностики хвороб у полтавців. Влада заробляє на покійниках, на комуналці, тендерах … і вони ще мають нахабність встановлювати собі зарплату 50 тисяч на місяць?!

– Наведіть кілька прикладів корупції влади саме цього тижня і як цього можна було уникнути?

– Я стежу за кожним кроком нової влади й буду доповідати про свої розслідування полтавцям. По-перше, комунальники закупили монітори за фантастичними цінами – 16 тисяч гривень за кожен. Таке обладнання використовують у суперкрутих гральних залах та казино. Переплатили 250%. Ще раніше «місцеві комунальні боси», фальсифікувавши тендерну процедуру, купили для комунального підприємства, що надає ритуальні послуги, газонокосарку за ціною удвічі вищою від ринкової – 60 тисяч гривень замість 30. Це ж бізнес влади на кладовищах та покійниках. Крім цього, фактично команда Удовіченка бездарно закупила кілька «автовеж» для обслуговування вуличних ліхтарів та боротьби з бурульками. До речі, гроші, кілька мільйонів, на цю комунальну техніку вибив я ще пів року тому. А в них немає клепки навіть купити цю техніку: виявилося, що стріла автовежі не піднімається на необхідну висоту та не витримує необхідного навантаження.

– Які можуть бути наслідки такої недбалості, чи постануть перед судом чиновники-винуватці?

– Ця відсутність професіоналізму викликана квотним принципом призначення високопосадовців – людей Удовіченка, «Батьківщини». Це наслідок торгівлі посадами при створенні коаліції. Це жахливо, коли кладуть собі в кишеню мільйони. Це в місті, де відсутні тротуари, капітально не відремонтовоно за рік жодної ділянки дороги, немає ні одного «доведеного до розуму» парку, дітей 1-4 класів морять голодом. Усі ми чекаємо формування нового уряду та силового блоку, новим правоохоронцям передамо всі матеріали щодо корупції влади.

– Чи займається влада головними проблемами міста – транспортом і цінами на проїзд, відновленням Кадетського корпусу?

– Скажу коротко: стосовно Кадетського корпусу – питання спірне. Я контролюю, щоб Полтаву не надурили й виконали зобов’язання щодо ремонту. Слід стежити, щоб обіцяні гроші не забрали в Державній судовій адміністрації, якій міськрада подарувала Кадетський. Треба вимагати від них чіткого плану, контролювати хід погодження проекту на реконструкцію, перебіг реконструкції і не допустити корупції при будівництві. Роботи вистачить усім: завдань багато. Щодо проїзду – влада заробляє на перевізниках, це вже зрозуміло. Затримують штучно навіть ремонт тролейбусів, придбання техніки, співпрацю з ЄБРР. Це ж цікаво отримувати відкати з «гробовозок-маршруток» і постійно піднімати ціну на проїзд. Ми будемо боротися з цією «транспортною корупційною чумою».

– До редакції газети звертається багато людей зі скаргами щодо відключення постачання газу цілим будинкам, але, як ми бачимо, місцева влада просто самоусунулася від проблем людей?

– Полтавцям відключають газ – місцева влада «нуль на масу». Щодня мені телефонують десятки людей і повідомляють, що Полтавагаз відключило їхній будинок від газопостачання. Я попереджав про те, що подібне розпочнеться відразу після моєї поразки на виборах: тарифи на проїзд піднімуть, загальнобудинкові лічильники на воду та газ встановлять, зарплати собі піднімуть до захмарного рівня. І це тільки початок. Раніше я мав повноваження і не дозволяв встановлювати загальнобудинкові лічильники по всій країні, оберігав Полтаву від монополістів: від енергозбуту, теплоенерго, водоканалу, газовиків. Ви правильно говорите, влада самоусунулась, стала на сторону монополістів і приховано допомагає їм. Рішучі дії керівників міста мають бути на користь простих людей: слід зібрати ініціативні групи всіх будинків і керівництво Полтавагазу; підготувати й підписати угоду; не дозволяти шантажу з боку Полтавагазу; не допустити порушення прав полтавців. Якщо монополіст порушує права городян – необхідно негайно звертатися в прокуратуру, АМКУ зі скаргами на дії газовиків. На жаль, ще немає мера Полтави, який би «стояв горою» за кожного полтавця.

– Добігають кінця ваші повноваження нардепа, представника Полтави в парламенті, які ваші плани, чим будете займатися?

– Хочу подякувати полтавцям за підтримку, я з розумінням поставився до результатів виборів, люди хочуть спробувати довіритися Президенту, і вони мають право на цей експеримент. Мій план – далі служити Полтаві та полтавцям. На місці, яке довірять люди, буду балотуватися в мери Полтави від партії «За простих людей». За час депутатства ми багато зробили. Прийнято мій закон про ренту, а це мільярд щороку для міста та області. Я залучив до 200 мільйонів на лікарні та школи Полтави, вставив тисячі вікон для закладів освіти та медицини міста, побудував нову станцію швидкої за 26 мільйонів та нейрохірургію обласній лікарні за 9 мільйонів, відремонтував фасад обласної бібліотеки за 3 млн. Крім цього, придбав з десяток одиниць техніки: тракторів, сміттєвозів та снігоприбирачів; виграв суди й зберіг статус низки архітектурних пам’яток Полтави; створив першу полтавську партію з депутатами по всій країні; контролював перевізників; виграв суд і знизив тарифи на проїзд до найнижчих в Україні; добився додатково субсидій для 33 тисяч родин; відсторонив Мамая; не дав нав’язати 150 тисячам полтавців загальнобудинкові лічильники газу та води. Ми перші в країні відкликали депутатів-зрадників; очистили міську раду від продажних «тушок», добилися відставки Яценюка, добилися повернення 1,5 мільярда боргів по зарплаті, зокрема і для тисяч полтавців, добилися субсидій для 3 мільйонів українців, зокрема і для 35 тисяч полтавських родин, відродив статус профспілок, разом із якими добилися підвищення мінімальної зарплати й пенсії, домоглися підвищення пенсій пенсіонерам ЗСУ та МВС. Я продовжую боротьбу: зареєстрував 300 законопроектів, 24 ТСК та понад 9 тисяч депутатських звернень і запитів, 400 разів виступив з ініціативами з трибуни у Верховній Раді, провів понад 150 брифінгів у ВРУ з наболілих для простих людей тем.