×

Сергій КАПЛІН: «Керівництво міста має відмовитись від 50-тисячних зарплат і премій, від 8 млн грн на піар і допомогти людям»

Я вже два місяці вимагаю від влади професійних дій і підготовки до зустрічі з коронавірусом. Не було жодної системної роботи, відсутній повноцінний регіональний штаб, довго продовжували працювати розважальні заклади, де скупчення людей перевищує критично допустиму межу, полтавці масово відлітали на відпочинок за кордон. Влада не готова фінансово. Чому досі не зібрано міськраду і не змінено бюджет міста? Чому гроші, передбачені на суперзарплати та премії, не направлені на підтримку людей та маски, обладнання? Чому влада міста чекала два місяці визнання пандемії на рівні ВООЗ, уряду та запровадження карантину в масштабах повноцінної надзвичайної ситуації?

Ми ще два місяці тому вимагали створити негайно штаб з-поміж керівників міста, досвідчених керівників системи охорони здоров’я Полтави, МНС, Нацполіції, СБУ, прокуратури, представників міграційних служб, митників, Держспоживслужби та інших дотичних керівників. Чому немає детального плану запобігання і профілактики? Ви не бачили, що уряд діє інертно і непрофесійно, запізнюючись із реакцією на виклики? Чому немає жодної робочої координації з урядом та облдержадміністрацією: керівників міста не допустили навіть потиснути руку керівнику уряду та президенту. Полтава стоїть на перетині основних транспортних потоків між Дніпром, Харковом, Києвом.

Децентралізація – це не тільки красти бюджетні кошти, але і нести персональну відповідальність за ввірену громаду. Чому тривалий час не було контролю за продажем товарів китайського виробництва, які реалізуються у десятках магазинів Полтави і завозяться, як правило, у контрабандний спосіб з КНР. Це передусім товари широкого вжитку за цінами 5, 10, 50, 100 грн? Чому далі відбувається торгівля товарами китайського виробництва на базарах і в магазинах нашого міста, а з підприємцями не проводиться пояснювальна робота щодо загроз їхньому життю та їхніх працівників? Чому полтавців не проінформовано про ризики купівлі товарів через інтернет, поштового доставляння тощо? Чому не проведено зустрічі з ліцензованими турагентствами та туркомпаніями, які працюють у Полтаві, щодо небезпеки подорожей у країни із групи ризику через коронавірус?

Чому керівник міста щодня не виступає на телебаченні із закликами до полтавців утриматися від подорожей, незважаючи на низьку ціну, не звітує про роботу, чому людей не інформує відповідний штаб та відповідальні по напрямках? Хто у цьому місті врешті-решт господар і перша особа? Чому негайно не встановлено перелік осіб, які перебувають на заробітках за кордоном, не проведена інформаційна робота з такими людьми та їхніми родинами, не ведеться регіонального міграційного обліку та контролю, перевірки? Чи готова Полтава до напливу заробітчан із країн групи ризику, як-то Італія, під час Пасхальних та Травневих свят? Чому не проводиться робота з керівниками та власниками підприємств, які мають великі трудові колективи, або комерційними та комунальними об’єктами, де передбачене велике скупченнями людей: у сфері розваг, торгівлі, виробництві, держслужбі?

Чому не проведена превентивна робота у системі комунального та приватного громадського транспорту, зокрема із перевізниками та підприємствами таксі, на об’єктах транспортної інфраструктури, як вокзали? Чому не відпрацьовано відповідний алгоритм дій із запобігання зараженню та поширенню вірусу через ці об’єкти? Чому не проведено інформаційної роботи у школах, на підприємствах та організаціях щодо основних заходів безпеки та профілактики, аби запобігти зараженню, громадян не проінструктовано про симптоми та чіткий порядок дій у разі підозри на коронавірус?

Чому не створено телеграм-каналу, гарячої телефонної лінії, сторінок у «Фейсбуці», інших платформ для підтримки людей та їх оперативного інформування, інструктування? Чому не включені у цю роботу соцпрацівники, депутати міської ради та райрад, на які витрачаються сотні мільйонів? Ми бачимо тільки піар керівників Полтави за кошт полтавців та бюджету. Чому не проводиться систематичний моніторинг наявності необхідних медикаментів у аптечній системі міста, у лікарнях та не здійснюється контроль за динамікою споживання та постачання товарів, аби, у разі необхідності, негайно вирівняти диспропорції й не допустити дефіцитів та паніки? Чому досі не проведено консультації з виробниками з Горішніх Плавнів профілактичних масок для Полтави? Чому не проводиться робота з урядом для підготовки профілактичної та лікувальної інфраструктури, як-то підготовка інфекційних боксів, резерв обладнання та медикаментів, актуалізація підготовки медперсоналу?

Що робить єгипетський аніматор та «дівчинка Удовіченка і Чепурка» на посаді керівника департаменту охорони здоров’я Полтави? Чому під час критичної ситуації у Нових Санжарах, за 30 км від Полтави, керівництво міста промовчало, і чим ви допекли президента, який під час приїзду просто «витер ноги» об усю міськраду і її керівників? Ніхто не знає, наскільки затягнуться карантинні заходи. Страждають працівники, бо під питанням їхня зарплата. Страждають підприємці, бо зазнають збитків. Лікарні потребують дорогого обладнання, люди – масок.

Країна на порозі прірви. А Шамота та Удовіченко «крисять» 8 млн грн на свій піар, які передбачені у бюджеті. Це не мародерство? Це жахливе мародерство! Ще ми вимагаємо скасувати всі премії на період карантину, зменшити на 50% зарплати чиновників міськради та райрад, комунальних підприємств.

Вимагаємо кардинально переглянути видатки на утримання міськради та райрад, згорнути всі пусті програми та проєкти, як-то Інститут розвитку міста, допомога «підгодованим» громадським організаціям, на псевдопатріотичне виховання і т. д. Усі кошти мають іти роботодавцям і простим працівникам, на підтримку малих підприємців.

Усі кошти – на лікування, медикаменти та обладнання для лікарень. Тепер програма «Турбота» має допомогти всім полтавцям. Це не просто вимога. Ми реєструємо петицію, ми готові то акцій протесту під міськрадою і будинками чиновників. На кону життя міста і полтавців. Досить мародерства!